Diyet krep tarifiyle sağlıklı diyet yemekleri arasında bir yenisini ekleyebilirsiniz. Sağlıklı zayıflayabilmeniz için yeterli ve dengeli beslenmelisiniz. Her hafta aynı diyet yemeklerini tüketerek de bir süre sonra sıkılabilirsiniz. Bunun için diyet listesiniz de ki yemek çeşitleri geniş olmalıdır. Ayyu.net ekibi olarak diyet krep tarifini paylaşıyoruz.

Diyet krep tarifi için gerekli olan malzeme listemiz ;

  • 1 su bardağı yağsız süt,
  • 1 su bardağı kadar un,
  • 1 adet yumurta,
  • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ,

Yarım çay kaşığı tuz ilave edebilirsiniz. Tuzu krep diyetinde tavsiye etmiyoruz. Malzeme listemizi tamamladıktan sonra diyet krepin yapılışını açıklıyalım.

Krep için gerekli olan tüm malzeme listemizi
 temin ettikten sonra. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Daha önceden yaptığımız altına yapışmayan tavamızın içine bir kepçe bu karışımdan ilave edelim. Ocağımızı orta ateş de her iki tarafında pişirme işlemine başlayalım. Krepimiz hazırdır. Afiyet olsun. Üstüne maydanoz atılabilir. Görsel açıdan ve lezzet açısından daha sağlıklı bir diyet yemeği haline getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kırmızılahana ile Zayıflama başlıklı makalemizde Kırmızılahana ile Zayıflama, Kırmızılahana salatası ve lahana salatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla