Diyet çayı, diyette bitkisel çay, diyette yağ yakıcı çay, diyet yaparken zayıflama çayı için. Birçok uzman doktor ve diyetisyen, beslenme uzmanları şifalı bitkiler ile yapacağınız bitkisel çayların metabolizmanızı ne kadar hızlandırdığını ve diyet yaparken size yardımcı olduğunu her gün, gazetelerde ya da televizyon programlarında açıklıyorlar.

Bugün sizlere, ayyu.net olarak diyet yaparken özel bir zayıflama çayı tarifi vereceğiz. Bu bitkisel çay yağ yakmanıza yardımcı olacağı gibi size tokluk hissi vererek, kalori yakmanızı sağlayacak, özel bir çaydır.

Diyet Çay Tarifi

Diyet çayımız için gerekli olan malzeme listemiz;

Her bir fincan için yarım tatlı kaşığı kaliteli yeşil çay veya 1 poşet yeşil çay,

1 küçük poşet mate çayı ve yarım tatlı kaşığı mate,

Parmak ucu kadar kabuk tarçın,

Çeyrek tatlı kaşığı kadarda biberiye ile malzeme listemizi tamamlıyoruz.

Bütün bu malzemeleri çeşitli aktarlardan temin edebilirsiniz. 1 bardak klorsuz suyun içerisine bu malzemeleri katarak, karıştırınız ve kaynatınız. Sadece 30 saniye kadar kaynatmaya dikkat ediniz. Daha sonra 3-4 dakika demleyerek süzünüz. İçine ince bir dilim limon koyunuz ve sıcakken içiniz. Bu çayı aç karnına da içebilirsiniz. Bu çaydan günlük olarak 3-4 fincan içmenizi öneriyoruz. Ancak içine şeker ve tatlandırıcı gibi çeşitli maddeler koymadan tüketiniz. Eğer herhangi bir tatlı tadı almadan içemiyorsanız tıpkı eskilerin yaptığı gibi ağzınıza 3-4 adet kuru üzüm alarak içebilirsiniz. Diyet yaparken size yardımcı olacak diyet çayınızı içmeyi, ihmal etmeyin.

 

Bir önceki yazımız olan Ceviz suyu ile Zayıflama başlıklı makalemizde ceviz, ceviz suyu ve ceviz suyu diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla