Diş Beyazlatmanın Yolları, birçok kadın, dişlerinin yeterince sağlıklı ve göz alıcı bir beyazlığa sahip olmadığından şikâyetçidirler. Diş bakımınıza ne kadar dikkat ederseniz edin, gün içerisinde tüketmiş olduğunuz çay, kahve ve sigara türevi maddeler, diş beyazınıza zarar vermektedir.

Diş Beyazlatmanın Yolları

Limon ve portakal kabuğu, mide sağlığınız için çok sağlıklı olsa da, asit içermeleri nedeniyle dişlerinizi yıpratır. Portakal ve limon kabuklarını, dişlerinizin her birine değecek şekilde yavaşça sürün ve sonrasında dişlerinizi durulayın. Bu kötü nefesinizi ortadan kaldıracağı gibi, asitik yapısı nedeniyle etkili bir bakteri yok edicisidir.

Birçok ünlü, dişlerini çilek ile beyazlatır. 4-5 adet çileği alın, püresini çıkartın. Karıştırın. Karışımı tüm dişlerinize yavaşça sürün. Daha sonra ise, dişlerinizi durulamayı unutmayın.

Hindistan Cevizi, kimyasal olarak anti mikrobiyal özelliklere sahiptir. Dişlerinize Hindistan Cevizi Yağı sürün ve 20 dakika boyunca durulamadan bekleyin. Sonrasında dişlerinizi fırçalayın. Anında etki gösteren Hindistan Cevizi Yağı’nın farkına varacaksınız.

Elma sirkesi metoduyla, içtiğiniz sigaradan sonra dişlerinizde kalan inatçı nikotinin izlerini çıkarmak gayet mantıklıdır. Elma sirkesi yapısı nedeniyle içerisinde asit biriktirir ve bu dikkat etmeniz gereken bir konudur. Gün içerisinde bir kereden fazla kullanımda diş minelerinizi büyük zararlar verebilir. Günde bir defa, az miktarda elma sirkesi ile dişlerinizi fırçalayın

 

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusunu Gidermek için Doğal Yöntemler başlıklı makalemizde ağız kokusunu gidermek için 10 doğal yöntem, ağız kokusunu gidermek için doğal yollar ve ağız kokusunu gidermek için doğal yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla