Detoks Diyeti Nedir, Detoks Diyeti ile Zayıflama

Detoks Diyeti Nedir, Detoks Diyeti ile Zayıflama

 

Detoks Diyeti Nedir, Detoks Diyeti Nasıl Zayıflanır ?

 

Detoks diyetinde amaç vücuttaki toksinler atmaktır. Bunun olabilmesi içinde detoks diyeti boyunca et, süt, süt ürünleri, balık gibi gıdalar kesinlikle tüketilmez tüketilmesi önerilmez.

Bunların yerine taze sebze ve meyveler daha çok tüketilir, alınır.

Detoks diyeti’ni her ay düzenli ve etkili bir şekilde uygulayan bireyler vardır. Bu tabiri caizse bir arınmadır, uzun süreli yapılan yapılması gereken bir diyet türü değildir. Bilirkişi öncülüğünde özel olarak uygulanmalı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmeli ve diyeti yapan kişi sürekli olarak gözlemlenmelidir.

Detoks diyeti faydalı özellikleri ile bilinen diyettir. Bunlara bağırsakların  ve sindirim sisteminin rahatlaması, anti-aging,  doğal olarak kilo verme ve gençleştirme gibi etkileri örnek verebiliriz.

Suyun detoks diyetinde önemli bir yeri ve önemi vardır.

Su, herkes tarafından bilinen ve kabul edilmiş evrensel çözücüdür.

Su yeterli süre kullanıldığında neredeyse bütün toksinleri çözüp atılmak üzere başka bir yere taşıyabilir. Su aynı zamanda besinleri yiyeceklerden çıkaran ve onları kana taşınabilmesi için gerekli olan bir araçtır. Bu yüzden detoks diyeti süresince fazladan ve sürekliliği sağlayabilecek şekilde saf alkalik su içilmelidir.

Çünkü su bütün toksinleri ve atıkları eritip, nötrleştirip atabilir ve bunun için en iyi etkili yoldur.

İnsan vücudunun %70 den fazlası sudur beynin %85 i kanın ise %90 ı sudur, kemiklerde dahi % 35 su bulunmaktadır. Ayrıca su enerjiyi vücudu dolayısıyla sağlığımızı yenilemek için etkili bir araç olarak kullanılabilir. Su detoks diyetinde son derece önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Bikini Diyeti Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde bikini diyeti, bikini diyeti doktorum ve bikini diyeti listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla