Defne Sabununun Saça Faydaları, Defne sabununun saçımıza olan, faydalarını ve yararlarını biliyor musunuz? Bu bilgileri daha önce, birçok ağızdan duymuş olabilirsiniz. Ancak, bu kez bu açıklamayı yapan, şifalı bitkiler üzerinde araştırmalar yapan ve birçok sağlık problemimizi bitkisel yollarla tedavi etmemizi öneren, Profesör Doktor Ahmet Maranki, defne sabununun saçlarımızı besleyerek, saç dökülmelerini durdurduğunu açıkladı.

Defne ağacının yapraklarından elde edilen yağlar sayesinde “defne sabunu” yapılıyor. Bu sabun ile saçlarımızı yıkamamız, saç köklerimizi kuvvetlendirerek, saç dökülmesini en az düzeye indiriyor. Aynı zamanda defne sabunun mikropları öldürücü özelliği de bulunmaktadır. Saçlarımızda oluşmuş olan bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir.

Cilt bakımında genel olarak defne sabunu tercih edilir. Eğer cildinizi parlatmak ve yumuşak bir cildinizin olmasını istiyorsanız, yine defne sabunundan yararlanabilirsiniz. Gözeneklerinizi açtığı gibi, bünyesinde bulundurduğu klorofil sayesinde cildinizdeki hücrelerin yenilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Defne Sabununun Faydaları

“Defne sabununun faydaları nelerdir” genel olarak şu şekilde açıklayabiliriz.

  1. Çocuklarınızda, oluşmuş olan pişiklerin tedavisinde kullanabilirsiniz, pişik olmasını engeller.
  2. Saç kepeklenmesi gibi durumlarınız varsa, defne sabunu kullanarak kepeklerden kurtulabilirsiniz.
  3. Saç dökülmesi gibi bir saç sağlığı probleminiz varsa yine defne sabunundan yararlanabilirsiniz.
  4. Egzama hastalıklarında ve mantar hastalıklarında tedavi olarak kullanılmaktadır.
  5. Varislerinizi, rahatlamakla birlikte varis oluşumunun önüne geçer. Defne sabunu varise iyi gelir.
  6. Romatizma ağrılarınıza defne sabunu ile son verebilirsiniz.
  7. Doğal kokusu sayesinde evde oluşacak her türlü haşere böceklerin barınmasını da önlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Bitkisel Saç Maskesi başlıklı makalemizde bitkisel saç maskesi, bitkisel saç maskesi markası ve bitkisel saç maskesi yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla