Çuha çiçeği maskesi tarifi, birçok bayanın, kendine özgün, güzellik maskesi tarifleri vardır. Maskeler, günümüzde olmazsa, olmazlarımızın arasına çoktan girmiş bir güzellik, bakım ürünü olarak nitelendirebilir. Yüzüncü Yıl dizisinin güzel oyuncusu, Hürrem sultan güzelliğinin sırrını açıkladı. Çuha çiçeği ile maske yaptığını söyleyen ünlü oyuncu, güzelliğinin ve cildinin bakımını çuha çiçeğine borçlu olduğunu söylüyor.

Çuha Çiçeği Maskesi Tarifi

Çuha çiçeğinin yağını alarak, yüzünüze sürerek, bir bakım ürünü geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte çuha çiçeği maskesi tarifini uygulayın. Gerçekten yüz bakımında çok etkili olan bu maske tarifi ile güzelliğinize güzellik, katabilirsiniz.

Çuha çiçeği maskesi için gerekli olan malzemeler

2 tutam kurutulmuş çuha çiçeği, yarım salatalık, pirinç unu ile birlikte yapacağımız güzellik maskesi ile bütün bayanların ilgi odağı olabilirsiniz. Malzemeleri gerekli yerlerden temin ettikten sonra, bütün malzemelerimizi bir tencereye kaynatarak bulamaç haline getirelim. Daha sonra bu karışımımızın içerisine, yarım çay bardağı elma suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave ederek, krem haline gelmesini sağlayalım.

Hazırlamış olduğumuz bitkisel formülümüzü, cildimizi boynumuza, yüzümüze sürerek en az 45 dakika bedenimizde kalmasını sağlayalım. Daha sonra ılık su ile yıkayabiliriz. Bu maske tarifi, çuha çiçeği maskesini uygulayın, çuha çiçeği maskesi faydaları, çuha çiçeği faydaları, ender saraç çuha çiçeği maskesi, gece çuha çiçeği yağı faydaları, çuha çiçeği maskesi tarifi gibi kelimelerinize yanıt olabilecek, bir güzellik için bitkisel formül tarifidir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Parlaklığı için Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde cilt, cilt parlaklığı ve cilt parlaklığı için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla