Ciltteki siyah noktalar ve yağlar oldukça sinir bozucu olabiliyor ve insanlarda öz güven eksikliği yaratabiliyor. Cildimizdeki bu siyah noktalar ve yağlar birbirine oldukça bağlıdır. Ciltten dışarı çıkmayan isteyen yağlar gözeneklerde tıkandığı için bezelere ve siyah noktalara yol açabiliyor.

En önemli cilt sorunlarından olan siyah nokta, sivilce ve yağlar aslında hepsi bir aşamadır. Öncelikle yağ oluşur çıkacak yer bulamazsa kötü makyaj malzemelerinin de etkisiyle siyah noktaya yol açar ve zamanla bu siyah noktalar sivilceye dönüşebilir. Her yaşta ve cinsiyette yaşanacak bu sorunlardan kurtulmak için birçok yöntem buluyor.

Bu yazımızda bizzat benimde kullandığım bir yöntemi anlatmak istiyorum. Ancak anlatmaya başlamadan bir kaç uyarıya değinmek isterim sağlığınız bizim için her şeyden önemlidir anlatacağımız bu yöntemler geleneksel yöntemlerdir. Hekiminize başvurup daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ciltteki Siyah Noktalar ve Yağlar için Maske Tarifi

Cildin temizlenmesinde ve gözeneklerin açılması için maskemizin en büyük faktörü limon. Yarım limonu bir küçük kâse ya da çay bardağının içine sıkın daha sonra 2 tatlı kaşığı yoğurdu limonla karıştırın. Yapmış olduğunuz bu maskeyi cildinizin en yağlı kısımları olan alın, burun ve çene altlarına iyice yedirin tabi ki cildinizde başka siyah nokta ve yağ sorunu yaşadığınız yerlere de sürebilirsiniz. Bu maskeyi sürerken gözlerinize değdirmemeye özen gösterin limon ekşi olduğu için gözlerinizi yakabilir. Karışımı yaptıktan sonra aşağıda bulunan resimdeki gibi bir kıvama gelecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Cilt Bakımı Maskesi başlıklı makalemizde Ahmet Maranki, ahmet maranki cilt bakım maskeleri ve Ahmet Maranki Cilt Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla