Cilt tipine göre kapatıcı seçimi, Yüzünüzü kusursuz göstermenin en kolay yollarından biri fondöten kullanmak. Doğru şekilde kullanılan fondötenler hem cildinizin sağlığını koruyor  hem de görüntüsünden hoşlanmadığınız cilt lekelerinizi ve beklenmedik anlarda çıkan sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlıyor. Doğru mu? Evet dediğinizi duyar gibiyim.

Gün içindeki kahramanlarımız olan fondötenler  eğer sizin için uygun değilse beklenmedik etkilerle karşılaşabilirsiniz. Kendi cildinize uygun fondöteni seçemediğiniz de hem o kahramanlıktan hem de kapatıcılıktan eser kalmıyor. Aksine sizin en azılı düşmanınız haline gelebiliyor.Fakat endişe etmeyin. Sizin cilt tipinize uygun fondötenleri aşağıdaki maddelerde gizledik.

Cilt Tipinize Göre Kapatıcı Seçimi

Yüzündeki sivilcelerle başı dertte olanlar:  Genel olarak kendilerine uygun fondöten tipini seçmekte zorlanan bu grup cildinin parlaklığını önlemek amacıyla daha mat yapıda olan ürünler tercih etmeli. Bu yüzden kuru ve yağlı olmayan fondötenleri seçmelerinde yarar var.

Canlı ve parlak olmayan cilt tipi: Yüzünüzü renklendirmek için tek şansınız ruj ve allık değil. Nemlendiricili özelliğine sahip  olan ve kuru yapıda olmayan fondötenler de yüzünüzü renklendirmek için kullanabileceğiniz ürünlerden.

Kuru cilt tipi: Sizin için kötü olan bir durum var ki o da kış aylarını gelmiş olması. Zaten  kuru olan cildinize bu soğuk havalar hiç iyi gelmeyebilir.  Fakat bundan kurtulmanın yolu da kullanmış olduğunuz fondötenden geçiyor. Sizin ihtiyacınız olan ürün hiyalüronik asit ve bitkisel yağları içinde bulunduran özellikte olmalı. Çünkü bahsedilen bu asit cildinizin ihtiyacı olan nemlendiriciyi size sağlıyor.

Yağlı cilt tipi: Zaten oldukça yağlı ve parlak olan cildinize en uygun fondöten tabi ki de mat ve yağsız olmalı. Aynı zamanda kullandığınız ürünün içinde pudra oranının fazla olması cildinizin yağlı görünmesinden sizi kurtarabilecek bir diğer nokta.

Hassas cilt tipi: Cildiniz gibi fondöteninizi seçerken de hassas davranmalısınız. Yoksa doğru ürünü seçmiş olmazsınız. Basit yapıda formülden elde edilmiş, koruyucu kimyasallar içermeyen, doğal yağlarla yapılmış ve aromasız fondötenleri kullanmanız gerekiyor.

NOT: Fondöteninizi alırken güzellik danışmanınızın cilt tipleri hakkındaki bilgisine hassasiyetle bakmaya dikkat edin.

 

Bir önceki yazımız olan Gözleri Büyük Göstermenin Yolları başlıklı makalemizde gözleri büyük göstermenin doğal yolları, gözleri büyük göstermenin yolları ve Gözleri Büyük Göstermenin Yolları Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla