Cilt Parlaklığı için Yapılması Gerekenler, bayanlar çoğu zaman ciltlerinin özellikle yüzlerinin parlak görünmemesinden, mat görüntüsünden şikâyetçidirler. Peki, parlak bir yüz ve cilt için neler yapılmalıdır?

Cilt Parlaklığı için Yapılması Gerekenler

C vitamini tüketilmelidir

Parlak yüz için en önemli vitamin antioksidan özelliği ile bilinen C vitaminidir. C vitamini mat ciltleri parlatıcı bir özelliğe sahiptir. Yani cilt güzelliğini ve parlaklığını sağlamak için portakal, mandalina, greyfurt, çilek, yeşil yapraklı sebzeler ve kuşburnu tüketilebilir.

B3 vitamini tüketilmelidir

C vitamininin dışında cilt parlaklığı için B3 vitamini de tüketilebilir. B3 vitamini cilde güzellik, parlaklık ve en önemlisi sağlık katacaktır. Cilt parlaklığı için B3 vitamini olan et ve et ürünleri, balık, baklagiller ve yumurta tüketilebilir.

Parlak bir cilde sahip olmak için sadece bu vitaminleri tüketmek yeterli midir orası tartışılır fakat parlak bir cilt için şu hususlara da dikkat edilmelidir:

-Cildimizi temiz tutmalı özellikle yüzümüzü spordan sonra bol su ile yıkamalıyız.

-Doğru ve düzenli beslenmeliyiz.

-Yüzümüzün parlak olmamasından şikâyet ediyorsak yüz için olan doğal yüz maskesi kullanabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Nasıl Temizlenir başlıklı makalemizde cilt kurdu nasıl temizlenir, cilt nasıl temizlenir ve cilt nasıl temizlenir bitkisel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla