Cilt lekelerine doğal çözümler, cilt lekeleri ile savaşmak artık eskisinden çok daha kolay, yaz aylarında aşırı güneşte kalmaktan dolayı kaynaklanan çiller ve çeşitli lekeleri yok edebileceğiniz bazı bitkisel formülleri ayyu.net ekibi olarak, paylaşıyoruz.

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Eğer ki cildinizde ki lekeler uzun zamandan beri var ise, cilt lekeleri için doğal çözüm olan bu karışımı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerimiz ise; Bir çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı su, bir çay kaşığı üzüm sirkesi bu malzemeler temin edildikten sonra hepsini birlikte bir ufak çay tabağında karıştırarak, leke olan bölgeye sabah ve akşam olmak üzere kompres şeklinde uygulanır.

Bir diğer cilt lekeleri için bitkisel formülümüz ise; bir çay kaşığı su, bir çay kaşığı limon suyu ve iki çay kaşığı sirkeyi iyice karıştırdıktan sonra her akşam yatmadan önce leke olan bölgelere bir pamuk ile nazikçe sürülür ve sabah uyandıktan sonra yıkanılır.

Cilt lekeleri için diğer önerilerimiz ise, sararmış olan salatalıkları çeşitli parçalara ayırdıktan sonra leke olan bölgelerinize kompres yapın, bunu haftada 3-4 kez tekrarlayın. Bunun dışında yaz aylarında oluşan cilt lekeleri için ise, bir çorba kaşığı pirinci bir su bardağı sütte kaynattıktan sonra bunu tülbentten geçirin, daha sonra her akşam leke olan bölgelerinize kompres yaparak uygulayın, bu kürde olumlu sonuçlar elde eden birçok kullanıcımız bulunmaktadır.

Cilt lekeleri için gerekli olan bitkisel, doğal yöntemleri paylaştık. Umarım yukarıdaki tedavi yöntemleriyle birlikte en kısa zamanda daha pürüzsüz ve özel cildiniz olur. Eğer cilt lekeleriniz çok ileri bir seviyedeyse, cildiye uzmanlarıyla birlikte ya da doktorunuzla bu konuyu konuşarak, ikili diyaloglar halinde sağlığınıza kavuşmanız daha kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cilt Beyazlatıcı Doğal Maskeler başlıklı makalemizde cilt beyazlatan doğal maske, cilt beyazlatıcı doğal maskeler ve cilt beyazlatıcı doğal maskeler ahmet maranki hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla