Cildinizi kış aylarına esir etmeyin, Yaz aylarında, güneşten ve zararlı toksinlerden korunmak için verdiğimiz çabayı, şimdi kış ayları için vermenin zamanı geldi. Soğuyan havanın tek zararı, sadece cildimizin kuruması değil. Aynı zamanda ellerimizin ve dudaklarımızın kurumalarına ve çatlamalarına sebep oluyor. Kışın cildimizin en çok ihtiyaç duyduğu şey, nemdir.

Azalan nem, bulunduğumuz coğrafi konum nedeni ile soluduğumuz havanın kirliliği, cildinizi hassaslaştırıp yıpratıyor. Cildimize özel bir bakım uygulamadığımız zaman ise; kızarıklar, dökülmeler, çatlamalar görüşüyor ve cildimizin erken yaşlanmasına sebebiyet veriyor.

Cildinizi Kış Aylarına Esir Etmeyin

Cildimizi kış aylarının olumsuz etkilerinden bir nebze de olsa korumak için;

  1. Uygun nemlendirici kullanımına ve haftada bir kez peeling yapmaya özen gösterin. Yüz güzelliğinizin içeriden geldiğini unutmayın. Bu sebepten, beslenmenize kesinlikle özen göstermeniz gerekmektedir. Tükettiğimiz besinlerde omega 3 bulunması, yaptığınız cilt bakımının daha faydalı olmasını sağlar. Günde en az 3 litre su içmelisiniz. Çantanızdan el kremini eksik etmeyin, bu çatlamalara karşı güzel bir çözümdür.
  2. Cildinizi bu yöntemler ile dışarıdan gelen tehlikelerden bir nebze koruyarak, cildinizin temizlenmesi ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak bu metotları uygular, günlük hayatınızda ufak önlemler alırsanız, kış aylarında cildinizi korur ve sorunsuz, mutlu bir kış geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri başlıklı makalemizde kırışık giderici maske tarifi, kırışıklık giderici maske tarifi ve kırışıklık giderici maske tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla