Çiçek Desenli Duvar Kağıtları, Duvar kâğıtları 90’lardan sonra bir süre hayatımızdan uzaklaşsa hatta demode olsa bile bugün yine evlerin duvarlarını süsler oldu. Başta yatak odaları olmak üzere evin her alanında farklı desenlerde duvar kâğıtları kullanmak mümkün. Çiçek desenli duvar kâğıtları da en çok tercih edilen modellerin başında yer alıyor.

Özellikle de Retro tarzdan hoşlanan biri iseniz klasik tasarım mobilyalar ile ev dekorasyonunu tamamlayabilir ve evinizde son derece şık bir ambiyans yaratabilirsiniz. Bununla birlikte genellikle yatak odalarında kullanılan çiçek desenli duvar kâğıtları da kendi içlerinde farklı tasarımlara sahip.

Örneğin küçük desenlerden oluşan modeller, farklı çiçek motifleri içeren modeller bunun yanı sıra büyük çiçekli yâda sarmaşık desenli duvar kâğıtları bulunmakta. Bununla birlikte renklendirme de önemli. 90’larda genellikle bej, krem ağırlıklı renkler hâkimdi ama artık rengârenk duvar kâğıtları evleri süslüyor. Soluk ve mat renkler hastalıklı bir görüntü verdiği için pek de tercih edilmiyor diyebiliriz.

Özellikle gençler evlerini boydan boya aynı duvar kâğıdı ile kaplamak yerine farklı farklı desenler tercih etmekte. Küçük çiçek desenlerinden oluşan duvar kâğıtları genellikle mutfaklar için tercih edilse de, büyük çiçekler daha ziyade banyolar için tercih edilmekte.
Pembe ağırlıklı çiçek motifleri kız çocukları ve genç kız odaları için ideal duvar kâğıtlarındandır.

Çiçek desenli dendiğinde gözünüzün önüne hala o eski duvar kâğıtlarının geldiğini tahmin etmek zor değil. Ama değişen zevkler ve tasarımcıların hayal güçleri ve başarılar duvar kâğıdı motiflerini bambaşka bir boyuta taşımış. Mutlaka bir ön araştırma yapmalı ve olabildiğince çok modeli gördükten sonra seçim yapmalısınız.

Çiçek Desenli Duvar Kağıtları
Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Sandığı Modelleri başlıklı makalemizde çeyiz sandığı, çeyiz sandığı modelleri ve çeyiz sandığı modelleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla