En güzel günlerin tek hatırası olacak olan çeyiz sandıkları her çeşit ve her modeli ile sizlere sunulmaktadır. En güzel sandıklar gelinlerin çeyizlerini koymak için kaynanalar tarafından alınan bir dekorasyon hediyesidir.

Çeyiz Sandığı Modelleri

Şimdi siz gelin adaylarına en güzel çeyiz sandıklarının modellerini anlatacağım.
Gelin odasına yakışacak olan en güzel sandıkların başında taşlı olan sandıklar gelir. Full güpürlü kristal taşlı ve ayrıca çift kapaklı olan bu çeyiz sandıkları en çok tercih edilmektedir. Çünkü bu çeyiz sandıkları eşyaları saklamak için çok avantajlıdırlar.

Ayrıca desenleri ve taşları ile çok güzel bir şekle sahip olan bu sandıklar gelin odasına yakışan en güzel sandıklar dandır.
Güpürlü kristal taşlı çift balkon nişan sandıkları ise nişan günü kaynana tarafından geline verilen sandık çeşitlerindendir.

Deri 3lü büyük boy nişan çeyiz sandıkları da gelinlere verilen sandıklar dandır.
Dantelli taşlı nişan çeyiz sandıkları çok büyük olmaları onları diğer çeyiz sandıklardan ayıran özelliğidir.

Bu yılın modası olan çeyiz sandıkları ise farklı bir tarzdadır. Taşlı güpürlü gondol sandık şeklinde olan ve taşlı pilseli gemicik gondol sandık çeşitleridir. Osmanlı devletinin kültürü her zaman kendini düğün ve nişan hazırlıklarında kendini göstermektedir. Örneğin çeyiz sandıklarının bir çeşidi olan Osmanlı oval nişan kutusu da bir gelenek gibi devam etmiştir.

Fransız dantelli bohça sepeti daha çok geline hediye göndermek amacıyla kullanılmaktadır.
Deri kabaralı nişan çeyiz sandığı da farklı bir tarzdır. Dilim bronşlu nişan sandığı gelinlerin odalarında birçok amaçlı kullanılmaktadır. İncili kelebek çeyiz sandığı ise gelinler daha makyaj kutusu olarak kullanmaktadır. Köşeli nişan sandığı sade bir yapıya sahiptir.
Taşlı puff beyaz ayaklı nişan sandığı genç gelin adaylarının tercih ettiği çeyiz sandığıdır.

Çeyiz Sandığı Modelleri
Çeyiz Sandığı Modelleri

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Balkon Süsleme Yöntemleri başlıklı makalemizde Balkon süsleme, balkon süsleme yöntemleri ve dekoratif balkon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla