Ceviz suyu ile zayıflama kilo verme, ceviz suyu diyet, ceviz suyu zayıflatır mı, ceviz suyunun faydalarını ve yararlarını ayyu.net olarak inceliyoruz. Zayıflama konusunda doğanın bize sunduğu meyvelerden, sebzelerden yararlanarak sağlıklı bitkisel kürler hazırlayabilir.

Ceviz suyu ile Zayıflama

Kilo verme sürecimizi hızlandırabiliriz. Ceviz suyunun birçok hastalığa karşı kullanıldığını daha önceden duymuştuk, örnek vermemiz gerekirse kolesterolü düşürücü özelliği olan ceviz suyunun aynı zamanda zayıflamaya yardım ettiğini de bilmelisiniz.

Peki, ceviz suyunu hangi aralıklarla ve nasıl kullanmalıyım?

Ceviz suyu ile kilo verme yöntemi başlı başına sadece bu kürün sizi zayıflatabileceği anlamına gelmiyor. Öncelikle diyet programınız var ise bunu ek zayıflatıcı bitkisel takviye olarak kullanabilirsiniz.

Ceviz suyu nasıl hazırlanmalıdır?

1 ya da en fazla 2 adet cevizin içini sadece bir bardak klorsuz suyun içerinse koyunuz ve sabah uyanınca kahvaltınızı yapmadan yarım saat önce bu suyu içiniz. Cevizin kabukları soyulmuş olmalı sadece cevizin içini suya koyacaksınız. Bu kür sayesinde bağırsaklarınızın çalışma düzeni en yüksek seviyeye gelerek, kabızlık gibi sorunlardan da sizi kurtaracaktır.

Ceviz suyunun başka neye faydası var?

Ceviz suyu sayesinde kandaki zararlı olan kolesterolün birikilmesini önleyebilirsiniz. Sindirim sistemi problemi yaşayanların bu problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Yorgunluk, halsizlik ve bitkinlik gibi durumların önüne geçer.

 

Bir önceki yazımız olan Biber Çayı ile Zayıflama başlıklı makalemizde biber çayı, biber çayı faydaları ve biber çayı ile zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla