E vitaminini bünyesinde barındıran en kuvvetli vitamindir. Mineral bakımından da zengin olduğu için, ciltteki hücre yenileyici özelliğine sahiptir. Cildinizde oluşan, yanık, yara ve diğer cilt problemlerinizi hızla yenileyen bir yağ olan buğday, güzelliğiniz için birebirdir.

Buğday Yağının Faydaları

Ayrıca içerdiği E vitamininden dolayı, saçlarınızı besler, saç dökülmelerini engeller ve saçınıza parlaklık, yumuşaklık verir. Güçlü bir antioksidan özelliği içeren yağ, günde bir kaşık tüketildiğinde kabızlığa ve düzenli bağırsaklarınızın çalışmasına yardımcı olur. Gözü ve beyni kuvvetlendiği, zihin yorgunluğunuza ve sinirleriniz yatışmasına faydası vardır. Saçlara uygulandığında saç uçlarının kırılmasını, kabarmasını ve elektriklenmesini önler. Uygulamasını ise, parmak uçlarınıza yağı sürüp saçınıza dağıtın.

Şampuanınıza da ekleyebilirsiniz. Cildinize kırışıklıklarınıza 2dk parmak ucuyla masaj yapıp uygulayabilirsiniz. Selülitli bölgeye masaj yapabilirisiniz. Yalnız masaj sonrası 3 saat suya değdirmeyiniz. Etkisini kaybeder aksi halde.

Buğdayın özü, Karbonhidrat ve B vitamini açısından zengindir. Sağlık açısından da lifli gıdalardandır. Kalsiyum, demir ve çinko minerallerini bol miktarda barındırır ve E vitamini içerir. Gözaltı morluklarındaki tedavide de kullanılır. Hücre yenileyici özelliğinden dolayı birçok cilt ve cilt sorunu hastalıklarınıza faydası olan bu yağı tüketmeniz sizin için yararlı olacaktır. Hem cilt sağlığınız hem dış görünüşünüz siz bayanlar için çok şey ifade ediyor. Bunun için bakımlarınızı doğal ürünlerden temin ederek, buğday yağını da listenizin ilk sırasına yerleştirin

 

Bir önceki yazımız olan Yogi Çayı başlıklı makalemizde yogi, yogi çayı ve yogi çayının faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla