Buğday maskesi, buğday maskesi nasıl yapılır, suna Dumankaya buğday maskesi, ender saraç buğday maskesi tariflerini konuk oldukları televizyon programlarında bizlerle paylaşmıştı. Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın cilt bakımı için önerdiği doğal maskelerden bir tanesi olan buğday maskesini Doktor Ender Saraçta öneriyor.

Buğday Maskesi Tarifi

Bu maskeden memnun olan kullanıcılar genel olarak sivilcelerinden ve aknelerinden şikâyetçi olan kişilerden oluşuyor. Eğer sivilceler ile baş edemiyorsanız ve akneleriniz artık canınızı sıkıyorsa, buğday maskesi size göre.

Buğday Maskesinin Yapılışı ve Tarifi

İki avuç buğdayı iki bardak suda güzelce ezin. İki yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı badem yağı ekleyip yüzünüze sürün. Kurumaya başlayınca yıkayınız. Ardından gülsuyu sürün. Bu maske lekelerin ve sivilcelerin giderilmesini sağlar. Sabah ve akşam olmak üzere gün içinde iki defa uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitkisel Tonik Tarifi başlıklı makalemizde bitkisel tonik nedir?, bitkisel tonik tarifi ve bitkisel tonik tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla