Buğday çimi suyunun faydaları, Buğday çimi suyu içerisinde barınan vitaminler ve minarelerin ne kadar yararlı ve faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Çimen suyu olarak da halk arasında tabir edilir. Ufak, ufak saksılara ve tabletlere ekilen veya tepsilere ekilen buğday tohumları yaklaşık olarak 20 cm seviyeye geldikten sonra kesilerek.

Yeşilliklerin suyunu çıkaran makineye atılır. Ve suyu çıkar. Bu suyu içerek bir kasa portakalda barınan c vitaminini almış, oluyorsunuz. Özellikle sigara içenlerin c vitaminine vücudu ihtiyaç duyar. Buğday çimi suyu koyu ve yeşilimsi bir renge sahiptir.

Buğday çimi suyunun faydaları ve yararları anlatılmakla bitmez. Özellikle diyet yapan, kilo problemi olan insanlar buğday çiminin suyunu diyet programlarına dâhil ederek, yağlarını yakmaya başlayabilir. Bunun sayesinde zayıflama haplarından kurtulmuş olursunuz. Ispanak da bulunan demirin on katı demir içermektedir.

Buğday çimi içerisinde barındırdığı demir, c vitamini, a vitamini, e vitamini gibi vücudun günlük alması gereken tüm vitaminleri ve mineralleri size sunar. Günde iki kahve fincanı içmeniz, çok sağlıklı olacaktır. Tadı biraz tatsız gelebilir. Bunu da ardından karpuz suyu içerek tatlandırabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ahududunun Faydaları başlıklı makalemizde ahududu faydaları ibrahim saraçoğlu, ahududu faydaları ve vitaminleri ve ahududunu faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla