Boyalı yıpranmış saçlar için maske, kadınların kendilerini en mutlu hissettiği yerlerdir kuaförler. Hele ki saçlarının renklerini değiştiriyorsa ondan mutlusu yoktur bu dünyada. Ancak her güzel şeyin bir kötü etkisi de vardır tabii ki. Maalesef ki boyalar saçlarımızı yıpratır. Boya sonrası mutlaka yıpranmış saçlarımız için maskeler kullanmalıyız.  Peki, boyalı yıpranmış saçlar için maske olarak ne kullanmalıyız? Maskelere göz atalım ne dersiniz?

Boyalı yıpranmış saçlar için maskede biberiye ve zeytinyağı mutlaka olmalıdır. Şimdi bu karışımı evinizde rahatça uygulayabileceğiniz bir tarifi vereceğiz.

Boyalı Yıpranmış Saçlar İçin maske

Malzemeler

  • 1/4 su bardağı zeytinyağı
  • 5 damla biberiye yağı

Hazırlanışı

Zeytinyağı ve biberiye yağı karışımını bir cezveye koyup kaynamamak şartıyla iyice ısıtın. Daha sonra bu karışımı önce saç diplerinize, daha sonra da tüm saçlarınıza uygulayın. Bir duş bonesi ya da saçınızı örtücü bir madde ile saçınızı kapatın. Bu karışımı saçınızda bir saat bekletin. Bir saatin sonunda saçlarınızı iyi, kaliteli bir şampuanla yıkayınız.  Bu boyalı yıpranmış saçlar için maske saçlarınıza çok iyi gelecek. Biberiye Yağ ve zeytinyağlı sıcak saç bakım maskesinin içeriğinde bulunan biberiye saç köklerinizi güçlendirecek, zeytinyağı ise saçlarınızı nemlendirecek ve besleyecektir.

Unutmayın ki kadınlar için saçları çok önemlidir. Özellikle saçlarına boya yaptıran kadınlarımız, saçlarına mutlaka bakım yapmalıdırlar. Saçlar bir kadını havalı yapan en önemli şeydir…

 

Bir önceki yazımız olan Bioxcin Şampuan Kullananların Yorumları başlıklı makalemizde bioxcin forte şampuan kullanıcı yorumları, bioxcin genesis şampuan kullanıcı yorumları ve bioxcin şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla