Botoks Nedir? Botoks ince iğneler ile kaslara enjekte edilen ve hiç rahatsızlık vermeyen bir uygulamadır. Daha önceleri sadece tedavi olarak kullanılan bu uygulama artık herkese uygulanabilmektedir. Botoks ile kırışıklıkların tamamını yok etmek mümkündür bu yüzden bayanların tamamı bu uygulamayı kullanmaktadır.

Botoks Nedir

Özellikle alın ve göz etrafındaki kırışıklıkları etkili bir şekilde yok eden bu işlem ne olursa olsun alerji yapabilecek bir ilaçtır. Botoks alerjik enfeksiyonlara sebep olduğu gibi gıda zehirlenmesine de sebep olmaktadır. İğneler ile enjekte edilen bu ilaç direk kana bulaştığı için enfeksiyon ve zehirlenme riski oldukça yüksektir. Bunun dışında botoks felç riskini de taşımaktadır. Botoksun zararlarının yanında kasların zayıflamasını önlemek ve çizgilerin yok olmasını sağlamak gibi maddeler de sayılabilir.

Botoks uygulamasını yaptırmaya karar verdiğimiz de çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Günümüzde botoks uygulayan birçok yer vardır. Ancak birçoğu çok düşük fiyatlar vererek insanların sağlığıyla oynamaktadır. Ayrıca bu yerlerin aksine uzman bir doktora danışılmadan bu uygulamaya yaklaşılmamalıdır. Botoks son derece basit şekilde uygulanan ve 5-10 dakika içerisinde yapılan sağlıklı bir uygulamadır.

Etkisini 1 haftadan sonra gösterse de sadece 4 veya 6 ay etkisini göstermeye devam eder ve daha sonra ikinci uygulama yapılması gerekir. Botoks kaş arasına, alına, üst dudağa, boyundaki çizgilere ve göz çevresindeki kazayağı denilen çizgilere tedavi amaçlı uygulanır. Ayrıca botoks yaptıranlar belli olmamasını isterler ve bu durum kesinlikle oluşturulur ve doğal hayata devam edilir. Ayrıca botoks ilerleyen zamanlarda da migren ağrılarına çözüm olacağı uzmanlar tarafından duyurulmuştur.

Operasyon olarak uygulanabilen botoks, meyveler ve sebzeler ile de sağlanır. Çilek, muz, salatalık, domates, mantar ve havuç doğal botoks etkisi yaratan sebze ve meyvelerdendir.

 

Yanıtla