Bonsai bitkisi günümüzde birçok yollardan ülkemize daha önce getirilmekte ve farkına varılmadan el altından satılmaktaydı. Bonzai bitkisinin uyuşturucu ile olan bağlantısı çözülür, çözülmez uyuşturucu niteliğini taşıdığı için ülkemizde bu bitkiye yer yok. Bonzai bitkisini genel olarak Japonlar biz nasıl evimizde saksı çiçeklerine meraklıysak onlarda bonzai çiçeğini güzel bir hale getirerek evlerinde saksıda güzel dekorlarda kullanıyorlardı.

Ancak şu var ki, bonzai bitkisi, bir yönde kenevir bitkisine benzemektedir. Kendisi kurutulup sigara biçiminde içilerek kafa yaptığı söyleniyor. Uyuşturucu kullanan insanların birçoğu bonzai ile birlikte çeşitli kafalara sahip olduklarını söylüyorlar.

Öyle ki yeni uyuşturucu adlarıyla daha çok çeşit, insanlarımızı zehirleyen bu tür bitkiler meydana çıkacak, Bitkilerin faydaları ve yararlarından yararlanmak yerine, kimi insanlar kendilerini zehirleyerek, bitkilerin zararlı olan yanlarıyla kendilerini beslemektedirler.

Bu paketlerde satılan bonzai bitkisinin bir uyuşturucu olduğunu buradan ayyu.net olarak paylaştık. Faydalı ve yararlı olan bitkilerden yararlanarak kendinizi daha sağlıklı bir yaşam için adayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Blefarit için Bitkisel Tedavi başlıklı makalemizde blefarit bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, blefarit bitkisel tedavisi ve blefarit için bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla