Blefarit için bitkisel tedavi, blefarit bir çeşit göz hastalığıdır. Göz kapaklarımızın hemen kenarında, kirpiklerimizin dış kısmının uzadığı yer de yağ bezlerinin oluşturduğu bir sorun yüzünden bu hastalık meydana gelebilmektedir. Genel olarak cildi yağlı olan kişiler ve gözleri kuru olan insanlarda görülmektedir.

Bir çeşit enfeksiyon ya da tahriş sonucu meydana geldiği düşünülen bu hastalığın tedavisi oldukça zordur. Kronik bir hastalık olarak, gözüken ve birçok uzman doktorun hem fikir olduğu bu hastalık rahatsızlık verici bir hastalıktır ve gerçekten ciddiyet istemektedir. Önemsenmelidir.

Blefarit Belirtileri

Blefaritin belirtileri genel olarak göz kapaklarınızda kızarıklıklar ve şişlikler ile meydana gelir. Göz kirpikleriniz kabuklanabilir. Kalınlaşarak, çapak halini alırlar. Yüzünüzü daima temiz tutmalı ve hijyen kurallarını en üst seviyeye çekmelisiniz.

Hastalığın tedavisi için göz uzmanı doktorlara başvurarak daha ayrıntılı bilgiler almanız da fayda vardır. Blefaritin bitkisel olarak bir tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak ne kadar etkili ve sağlıklı bir sonuç verir, tartışılır. Birçok uzman doktorun önerdiği bu bitkisel formül, Profesör Doktor Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü isimlerin paylaştığı bir bitkisel formüldür.

Blefarit için Bitkisel Tedavi

Kaynatılmış ekinezya ve dul avrat otunun köklerini enfeksiyona karşı korumada ilaç olarak kullanabilirsiniz. Her bir fincana karışımdan bir tatlı kaşığı ekleyerek gün içerisinde 3 kez içiniz. Bununla birlikte blefaritin ilaç kullanımı olarak ekinezya kapsüllerinden de gün içinde kullanın. Dışarıdan tedavi olarak şifalı bitkilerde rezene ve kırmızı yonca demini kullanarak göz kapaklarınızı siliniz. Bununla birlikte taze aloe vera jeli sürerek, daha hijyenik bir göz kapağı oluşturabilirsiniz. Bu hastalığın temeli titizlik ve hijyenden geçmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Benmari Yöntemi Nedir başlıklı makalemizde Benmari, Benmari Yöntemi ve benmari yöntemi ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla