Bronzlaşmak için doğal güneş yağı, bronzlaşmak için kadınlar birçok doğal yöntemleri deneyebilirler, ancak doğru bitkisel yağlar ile bronzlaşma yöntemi ile birlikte, artık daha hızlı bronzlaşmanızı sağlayabilirsiniz. Güneşten, solaryumdan, ya da ultraviyole ışıkları ile deri renginin kararmasına “bronzlaşma denir. Güneşte çok aşırı kalanlar, bronzlaşmak isterken güneş lekelerine maruz kalabiliyorlar.

Bitkisel Yağlar ile Bronzlaşma Yöntemi

Derinizin iç kısmında hücrelerinin ölmesine neden oluyor. Bu yüzden güneş ışınlarından korunmalısınız. Kadınların bronzlaşmak için uygulayabileceği bazı doğal yöntemleri ayyu.net ekibi olarak sizlerle, paylaşıyoruz.

Bronzlaşmak için cildinizi beslemelisiniz, sağlıklı yaşamalısınız. Nasıl mı? Bronzlaşmak için size bitkisel bir formül vereceğiz, ancak bunun öncesinde bronzlaşma diyetine de başlamanızı tavsiye ediyoruz. Nedir bu bronzlaşma diyeti?

Bronzlaşma Diyeti

Kısaca özetleyecek olursak; Sağlıklı beslenerek cildinizi korumalısınız. Su içme alışkanlığınız yoksa mutlaka su içmeye başlayın. Günde en az 2 litre olmak kaydı ile bol miktarda su tüketin. Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklarımız varsa, bunlardan uzak durmaya özen gösterelim. Sigara ve alkol cildinizi bozar.

Yeşilliklere önem verin, sebze yemeklerine burun kıvırmayın. Et yemeyin, tüketmeyin demiyoruz ama mutlaka 2 öğün yemeğinizde mevsim sebzelerinden bir salata tabağı tüketiniz. Cildinizi besleyecektir. Hücrelerinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

Meyvelerden mutlaka yararlanın, Havuç tüketerek, bronzlaşmanıza organik yollardan takviye verebilirsiniz. Havuç tüketenlerin, bronzlaşma hızının arttığını bilim adamları yaptıkları deneylerde açıkladılar.

Bronzlaşmak için ne tür bir bitkisel formül kullanabilirim?

1 yemek kaşığı çuha çiçeği, 50 gram katı kakao yağı, 50 cc susam yağı, 50 cc ceviz yağı, 50 cc havuç yağı bütün malzemelerimizi temin ettikten sonra, cam bir kavanozda iyice karıştıralım. Daha sonra güneş görmeyecek bir yerde 10 gün süre ile dinlendirelim. Bu süre zarfında çuha çiçeği bitkilerinin yağlarını bırakacak, diğer yağlarımıza uyum olacaktır. 10 gün sonra bronzlaşmak istediğimiz bölgelere masaj yoluyla sürerek, bronzlaşmaya başlıyoruz. Bitkisel bronzlaşma yağımızı sürdükten sonra güneşte 15-20 dakika çok güneş ışığına maruz kalmadan güneşlenebilirsiniz. Ardından ılık su ile duşunuzu alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Selülit için Bitkisel Yağ Karışımı başlıklı makalemizde bitkisel selülit tedavisi, doğal selülit yağları ve selülit bitkisel yağ karışımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla