Ben aldırmak tehlikeli midir yoksa ben aldırmak sağlıklı mıdır? İnsanların vücutlarının olur olmadık yerlerinde ben olması onları rahatsız etmektedir. Bazı insanlar bunu kendilerine güzellik katan bir obje olarak görseler de bazıları bu aksesuardan pek hoşlanmazlar ve bu yüzden onu aldırmayı düşünürler. Çünkü ben, psikolojik ve estetik açıdan rahatsızlık verebilir.

Benlerin bazıları iyi huylu bazıları ise kötü huyludur. Bu benlerin iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu önceden tespit etmeliyiz ve buna bağlı olarak estetik bir operasyon uygulanabilirliği kontrol edilmelidir. Normal bir vücutta benler 20 ve 80 adet arasında olabilir. Benlerin doğal oluşu ve boyut ve renklerinde ki uyum bu benlerin iyi huylu olduğunu gösterir.

Ben Aldırmak Tehlikeli midir?

Ayrıca güneş ışınlarının etkisi de vücutta ben oluşumunu tetikleyebilir. İnsanlar yaşam boyu ben aldırmanın kanser yapacağını öne sürmüştü ve sorunu olan insanların bu operasyondan uzaklaşmasını sağlamıştı. Ancak ben aldırmak doğru yapıldığında hiç riskli değildir. Kanser yapmak gibi bir tehlikesi yoktur. Kişiye uygulanacak küçük operasyonlar ile böyle sorunlardan da kurtulmak mümkündür.

Benlerin durumu çok önemlidir. Sonradan oluşan ve her zaman değişiklikler oluşturan benler çok sakıncalıdır ve kesinlikle bir uzman ile görüşülmelidir.  Kaşınma, hızlı büyüme, renk değişikliği, kabarma gibi farklılıklar gösteren benler kansere dönüşme riski taşır bu yüzden de uzman bir cerraha başvurulmalıdır.

Ben aldırmak riskli olmadığı gibi operasyondan sonra da normal yaşama devam etmek mümkündür. Operasyon sadece 30 dakika sürer ve operasyondan sonra yapılan bir pansuman ile yara kapatılır. Bu operasyonlar lazer ve koter gibi işlemler ile de benlerin yakılması ve dondurulması ile de sağlanabilir. Ayrıca benlerin bulunduğu bölgede önem taşır. Operasyondan sonra iz kalma olasılığı da benlerin bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterir.

Bir önceki yazımız olan Astım Şikâyetlerini Azaltan Bitkiler başlıklı makalemizde astım, astım için bitkisel çözümler ve astım şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla