Bebeklerde ve çocukların burun estetikleri hakkında bilmediklerini öğrenin, mutlaka hepimizin bu hayatta en önemli ve değerli varlığı evlatlarımızdır. Çocuklarımızı ileride içinden çıkamayacak bir sağlık sorununa itemeyiz. Eğer ufak yaşlarda bir burun problemimiz var ise, burun kemiği, burun anormalliği gibi nedenler mutlaka uzman doktorlara danışmalıyız.

Bebeklerde ve Çocukların Burun Estetikleri

Bebeklerde ve çocuklarda burun estetik ameliyatları elbette ki yetişkinlere göre çok farklıdır. Çünkü hem yapılma nedenleri hem de cerrahi yapılacak olan teknikler farklı kriterler içerir. Erken müdahale ne zaman yapılırsa yüzünün gelişimi de o kadar çabuk normale döner. Bu yüzden ergenlik çağına gelmeden önce böyle estetiksel problemleri doktorlarınıza danışmalı, ihmal etmemelisiniz.

Çocuklarda ve bebeklerde genel olarak en çok görülen sorun burun kıkırdağının aşırı şekilde büyümesi olarak gözlemleniyor. Ergenlik çağından daha önce yapılacak olan ameliyatlar mutlaka acil niteliği taşımalıdır. Bu ne demek? Şöyle açıklayalım. Eğer bu müdahale yapılmazsa, ileri ki yaşlarda ciddi sağlık sorunlarını getirecekse böyle bir operasyona girilmelidir. Çünkü burun kıkırdağının etkilenmemesi için kızlarda yaş olarak 16 ve 18 yaşları erkeklerde ise 18, 20 yaşları ameliyat için en uygun yaşlardır. Burun eğriliği gibi nedenlerden dolayı estetiksel bir müdahale istiyorsanız.

Bunu mutlaka estetik uzmanları ve burun uzmanları incelemelidir. Eğer burun eğriliği nefes alıp vermesini engelliyorsa, bu yüz gelişimini ilerleyen zamanlarda negatif bir şekilde etkileyeceği için erken bir müdahale söz konusu olabilir.

Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Ameliyatsız Burun Estetiği başlıklı makalemizde Ameliyatsız burun estetiği, ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır ve ameliyatsız burun estetiği videosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla