Bebeklerde Kabızlık Problemi Nasıl Giderilir, Bebeklerimiz de kabızlık problemiyle sık, sık karşılanan anneler sitemize, kabızlık probleminin özellikle bebeklerde nasıl tedavi edilebileceği hakkında bilgi istiyorlar. Bizde onları kırmayarak, bugünkü konumuzu “bebeklerde kabızlık” olarak belirledik. İlk olarak uzman doktorların kabızlık hakkındaki araştırmaları ve deneyimlerini göz önünde bulundurarak, ortak ve etkili bir yol bulduk. Sizin için en faydalı olan kabızlık çözümü burada.

Bebeklerde Kabızlık Problemi Nasıl Giderilir

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu Esra Ceyhan’ın programında sunduğu bu bitkisel formülü çocuklarınıza ve bebeklerinize rahatlıkla uygulayabileceğinizi, bu yöntem ile bebekleriniz de ki kabızlık problemlerinin kaybolacağını açıkladı. Zeytinyağı ve pırasa ile oluşturacağınız, bitkisel çözüm sayesinde kabızlık problemleriniz olmadığı gibi, çocuğunuz ve bebeğiniz kaka yapamama gibi nedenler ile karşılaşmayacak.

Bebeklerde Kabızlık Nasıl Giderilir

Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir? Bebeğinize, katı besin maddelerini vermemeye başlayınız. Bebeğinizin karnı acıkacaktır. Bu acıkma işlemi sırasında bebeğinize zeytinyağlı pırasa yaparak bunu püre haline getiriniz ve yediriniz. Ek olarak başka hiç bir malzeme kullanmamanız gerekiyor.

Bunun dışında siyah erik, kabızlığın önüne geçiyor. Yaklaşık olarak 2 bardak klorsuz kaynayan suyun içerisine 7-8 adet siyah erik atarak, kaynatmaya başlayınız. 3-4 dakika kaynadıktan sonra buzdolabına koyarak bekletiniz. Ilıma işleminin ardından bebeğinize, bir çay bardağı biberonda içebilir, ya da kaşıkla yedirebilirsiniz. Bebeklerde kabızlık problemi için, gereken kabızlık tedavi yöntemlerinden bir kaç tanesini, uzman doktorlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda sizlere aktarmaya çalıştık.

Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Bebek Bakımı ile ilgili Bilgiler başlıklı makalemizde bebek bakımı ile bilgiler, bebek bakımı ile ilgili bilgi ve bebek bakımı ile ilgili bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla