Bebek biberonu ve emziği nasıl temizlenir, Bebeklerimizin en çok kullandıkları malzemelerden birisi biberonlar bebeklerimizin sağlığı için hijyenik olmak zorunda.. Uzmanlar biberon temizliğine önem verilmesini önemle vurguluyorlar.

Bebek biberonu ve emziği nasıl temizlenir

Peki biberon temizliği nasıl yapılırsa hijyen sağlanmış olur?

Yeni aldığımız biberonları nasıl temizlemeliyiz?

Yeni aldığımız biberonu muhakkak musluğun altında sıcak suyla yıkadıktan sonra bir tencerenin içinde kaynattığımız suyun içine biberonu atarak 10 dakika biberonu kaynayan suda bekletiyoruz.. Yeni alınan biberonda bulaşık deterjanı kullanmaya gerek yoktur.

Kullanılan biberonun emzik temizliği nasıl yapılmalıdır?

38 derecelik sıcak su bir kaba konulur. Kabın içine biberondan ayırdığımız emzik atılır ve suya nohut tanesi büyüklüğünde organik bebek deterjanı atılır. Deterjan karıştırılır. Suyun içinde biberon emziği çalkalanır. Fırça yardımıyla emziğin iç kısmı temizlenir, kıvrımlarda vs. özen gösterilmesi gerekmektedir. Biberonun plastik kısımları da aynı şekilde yıkanabilir.

Daha sonra deterjanla yıkadığımız biberon emziği 38 derecelik sıcak suyla musluğun altında güzelce durulanır. Emziğin delik kısımında deterjan kalmamasına özen gösterilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan 7 Aylık Bebeğin Beslenmesi başlıklı makalemizde 7 aylık bebeğin beslenmesi, 7 aylık bebeğin beslenmesi nasıl olmalı ve 7 aylık bebeğin beslenmesi nasıl olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla