Bebek Beşik Modelleri, Bebekler birçoğumuzun edinmek için hayalini kurduğu küçük sevimli insanlardır. Birçoğumuz yıllarca bebeğimizin olmasını bekleriz. Bazılarımız çocuk sahibi olma hayalini uzun süre kurar. Uygun zamanı ve ortamı bekler. Bazılarının da ne kadar çok istese de çocuğu olmaz. Çocuğu olduğunda da onun için elinden geleni yapmak ister.

Bebekler hayatımıza neşe ve canlılık getirirler. Ancak onları büyütmek oldukça zor bir iştir. Onları sallamak, uyutmak için beşiklere ihtiyacımız vardır. Bebek beşikleri oldukça çeşitlidir. Eskiden tahta beşikler kullanılırdı. Genellikle kırsal bölgelerde anneler bebeklerini uyutmak için tahtadan beşiklerde yatırırlardı. Tahtadan beşiği sallayarak bebeklerini uyuturlardı.

Bebek Beşik Modelleri

Şimdi artık tahtadan olan bebek beşiklerini kullanan annelerin sayısı oldukça azaldı. Son teknoloji beşikler genellikle oldukça süslü ve cazibeli olarak üretilmektedir. Bebek beşik modelleri oldukça çeşitlenmiştir. Tahta beşikler, demir beşikler, portatif beşikler gibi pek çok farklı modelde beşik annelere ve babalara önerilmektedir. Bunlar arasında en uygununu seçmek ebeveynlere kalmıştır.

Çoğunlukla bebek beşik modelleri birçok sütunun beşiğe iliştirilmesi şeklinde tasarlanmaktadır. Bu sütunlar sayesinde bebekler beşiklerine tutunabilmekte ve beşiklerinden düşmeleri mümkün olmamaktadır. Bazı beşikler bebeği uzun uzun sallamaya müsait olarak tasarlanırken bazı beşikler ise sadece kısa kısa sallanmalara uygun olarak tasarlanmaktadır. Önemli olan bebeğinizin nasıl bir uyku düzeni olduğunu bilmek, onu tanımak ve buna göre beşik seçmektir. Beşiğin boyutu da odanızın boyutuna göre seçilmelidir.

Bebek Beşik Modelleri
Bebek Beşik Modelleri

Bir önceki yazımız olan Banyolara Şıklık Katmak için Öneriler başlıklı makalemizde banyo dekorasyon öneriler, banyo dekorasyon önerileri ve banyo dekorasyonu için öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla