Bayılma için Bitkisel Tedavi, geçici olarak uyanıklık halinin kaybolmasına, halk arasında bayılma, Tıp dilinde ise senkop denir. Bu durumda, beyin hücrelerine giden oksijen azalmıştır. Bayılmanın sebebi:  Yorgunluk, uzun süre ayakta kalmak, ani heyecanlar, tansiyon yüksekliği, gebelik, kansızlık, damar sertliği ve kalp hastalıklarıdır. Bayılmadan önce baygınlık hissi gelir. Sonra, yüz kül rengini alır. Arkasından da terleme, çarpıntı, göz kararması ve baş dönmesi görülür. Bu gibi durumlarda yapılacak ilk iş hastayı yemek yatırmak, elbise ve çamaşırları gevşetmektir. Sonra, yüzüne su serpilir ve amonyak koklatılır. Ayrıca aşağıdaki bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Bayılma için Bitkisel Tedavi

Tuzlu su ve havlu: Küçük bir havlu, tuzlu suya batırılır ve hastanın alnına sık sık değiştirilir.

Melisa, su: 4 bardak suya 1 tutam (10 gram)  melisa konur. Kaynatılır, süzülür. Şişeye konur. Bayılma halinde, yarım bardak suya 15 damla damlatılıp içilir.

Kediotu, alkol ve su: 1 fincan alkole, 1 tutam (30 gram) kediotu konur. Erimesi beklenir. Sonra bir şişeye süzülür. Bayılma halinde, yarım bardak suya 10 damla damlatılıp, içilir. Ayrıca hastanın kolları, bacakları ve alnı kolonya ile masaj yapılır. Sirke koklatılır.

Bir önceki yazımız olan Baş Ağrıları için Bitkisel Tedavi başlıklı makalemizde baş ağrıları için bitkisel çözüm, baş ağrısı bitkisel tedavi ve baş ağrısı için bitkisel tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla