Bal maskesi ve bal maskesi tarifi, eskiden yapay olan şeyler hızlı etki eden ürünler büyük dikkat çekmekteydi. Fakat zaman geçtikçe artık öyle olmadığını uzmanlar kanıtladı. Pek çok marka ticareti önde tutup faydayı geri plana attığı için deşifre edildi ve böylece katkısız ürün anlayışı gelişti. Aynı şey güzelleşmek isteyenler içinde bir anda önem kazandı. Çünkü tehlikelerin kanser boyutunda hastalıklar şeklinde açıklaması yapıldı.

Artık bilinçli tüketici kendini bedenini tanıyor ve doğru adımlar atıyor. Büyük cerrahi operasyonlar ya da saatlerce ışın altına yatıp cildine faydalı olmak yerine doğadan gelen sağlığın daha mühim olduğunu kanıksıyorlar. Hız kazanan bu akım pek çok bitki satan dükkânı da zengin edecek kadar önemli. Bilmediğimiz pek çok yiyeceğin cildimize faydası var. Bunların başında besleyici bir özellik taşıyan bal maskesi yerini alıyor.

Bal maskesi, cilt sıkılaştırıcı, nemlendirici, pürüzsüzleştirici, gençleştirici ve dengeleyici etkilere sahiptir. Bal maskesi katkısız herhangi bir madde kullanmadan yüze uygulandığında cildi gerginleştirir ve canlandırır. Tek başına bile bu etkiye sahip bal maskesi bazı maddelerle güçlendirilerek daha büyük sonuçlar elde edilebilir. Balın antibiyotik etkisi aynı zamanda tedavi özelliği taşımasına da neden olmuştur. Hem bakım yapıp hem sivilce tedavisi şeklinde kullanılabilir bal maskesi. Bal maskesi sayesinde ciltteki bakteriler temizlenir ve böylece temiz bir cilde kavuşursunuz. Bu nedenlerden sivilce tedavisinde sık uygulanılan ve tavsiye edilen bir maskedir.

Bir önceki yazımız olan Akne Lekeleri için Maske Tarifi başlıklı makalemizde akne, akne lekeleri ve Akne Lekeleri için Maske Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla