Bademcik iltihabı için Bitkisel Tedavi, bademcik iltihabını bitkisel formüllerle atlatabilirsiniz. Profesör Doktor Ahmet Maranki bademcik iltihabı tedavisinin, bademcik şişmelerinin bitkisel tedavi yöntemleriyle çözülebileceğini söyledi. Bademcikler dilimizin arka tarafında yer alan lenf grubu şeklinde gözlemlenmektedir.

Ağzımızın geri kısmında iki tane bulunur. Bademciğin en önemli görevlerinden birisi de ağız yoluyla aldığımız tüm besinlerdeki mikropları filtrelemesidir. Bazen, mikrop sayıları bademcik filtresinin karşılayamayacağından fazla gözükür. Filtre görevini tamamlayamaz ve mikroplardan dolayı iltihaplanma meydana çıkar. Genel olarak çok ufak yaşlarda daha çok boy gösteren bademcik iltihabının önüne geçmek için, Profesör Doktor Ahmet Maranki’nin bademcik tedavisi için önerdiği bitkisel formülleri ayyu.net olarak paylaşıyoruz.

Bademcik iltihabı için Bitkisel Tedavi

Erik yaprakları ve limon kabuğunu bir suda kaynatarak oluşturulan bu suyun üzerine biraz da tuz ilave edilerek meydana gelen bitkisel formül ile gargara yaparak mikroplarınızı öldürebilirsiniz.

Keneviri güzelce dövdükten sonra bir bardak sıcak suyla senkronize edin. Kaynama işlemi bittikten sonra demleye bırakın ve gün içerisinde bol bol için. Kuşburnu, kekik gibi çayları akşamları tercih edin. Siyah çay yerine bu tip bitkisel çaylara günlük sıcak içecekler listenizde yer verin. Tuzlu su mikrop öldürücü bir yöntemdir. Onun için boğazlarınızda oluşan her türlü rahatsızlık da gargara yapabilirsiniz. Ağız içindeki bakterilerle savaştığı gibi bademcik iltihaplarında oluşan mikropları da öldürecektir.

Bir önceki yazımız olan Aşı Bantları ile iğne Korkusuna Son başlıklı makalemizde aşı bandı nasıl kullanılır, aşı bantları ve Aşı Bantları ile iğne Korkusuna Son hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla