Ayak bakımı için bitkisel çözüm, ünlü manken, Ebru Şallı ayak bakımında uyguladığı bitkisel formülünü izleyenleriyle ve sevenleriyle paylaşıyor. Ayak bakımı, önemli bakımlar arasında gelmektedir. Birçok kişi cilt bakımı yaparken, ayak bakımlarını ihmal eder. Daha sonra ayaklarında çeşitli, yaralar, lekeler ve bakımsızlık yüzünden çeşitli hastalıklara bile gidebilirsiniz. Ayak bakımı nasıl yapılmalıdır? Nelere dikkat etmeliyiz? Ebru Şallının ayak bakımı için sizlere önerdiği bitkisel bakım ile bu tür sorunlarınızı ortadan rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Ayak Bakımı için Bitkisel Çözüm

Ayak bakımı bitkisel formülü için gerekli olan malzeme listemiz; 2 yemek kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı menekşe yağı, 1 çay kaşığı buğday yağı başka bir malzemeye gerek yoktur.

Ayak bakımının uygulanma aşaması; Vazelin ve menekşe yağımızı, buğday yağımızı bir kâsenin içinde karıştırdıktan sonra ayaklarımıza masaj yoluyla uygulayalım. Özellikle ölü derilerimizin üzerine sürebiliriz. Derilerimizi tekrar canlandırıp, yenilenmesinde etkin rol oynayacaktır. Bitkisel krem olarak oluşturduğunuz bu formülü tırnak etlerinize sürerek, de tırnak bakımını en yüksek seviyeye taşıyabilirsiniz. Bitkisel formül ayak bakımına uygulandıktan sonra bir çorap giyerek emilimini sağlayınız. Ayağınızda 2-3 saat kalması uygundur.

 

Bir önceki yazımız olan Balık Terapisi ile Ayak Sağlığı başlıklı makalemizde balık terapisi, Balık Terapisi ile Ayak Sağlığı ve balık terapisinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla