Avokado maskesi tarifi, Avokado maskesi ile birlikte, evinizde avokado maskesi yapabilir, daha sağlıklı bir cilt bakımı uygulayabilirsiniz. Ebru Şallının, Sama tümerin programına konuk olduğunda paylaştığı, avokado maskesi tarifini ve yapılışını ayyu.net ekibi, olarak paylaşıyoruz.

Avokado Maskesi Tarifi

Maske için gerekli olan malzeme listesi;

1 çay kaşığı bal,

1 tatlı kaşığı kayısı yağı,

1 tatlı kaşığı susam yağı,

1/4 avokado yağı ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. 1/4 ün anlamını bilmeyenler için çeyrek avokado diyebiliriz. İlk olarak avokado diğerlerini sırasıyla, aşağıdan yukarıya koymaya başlayınız ve karıştırınız. Temiz cildinize uygulamanız gerekiyor, gözaltlarınıza gelebilir.

Uzman diyetisyen Selahattin Dönmez, balın çok yararlı olduğunu söyledi ve bu programda bu maskeyi desteklediğini açıkladı. Temiz cilde uygulandıktan sonra bu maske, 20 dakika bekletilecek. Daha sonra ılık su ile yıkanacak. Parlatıcı ve pamuk gibi, bir cildiniz olacak, düzenli uygularsanız eğer, cildinizdeki hücreler yenilecektir. Botoks etkisi bile yarattığını paylaşan, Ebru Şallı bu maskeyi herkese tavsiye ediyor.

Avokado yüksek miktarda E vitamini içerdiği için, cildi besleyici bir özelliği bulunuyor. Makalemizi okuyarak, ya da videoda izleyerek, adım, adım maskenin tarifini ve yapılışını evinizde, uygulayabilirsiniz. Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde yağmur suyunun cilde faydaları, yağmur suyunun cilde faydası ve yağmur suyunun saça faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla