Anereksiya hastalığı nedir? Biliyor musunuz? Anoreksiya hastalığının tedavisi, Bu hastalık aslına bakacak olursak, aşırı zayıflık olarak adlandırabilir. Hatta birçok kişi bu hastalığın zayıflatıcı olduğunu düşünerek, anoreksiya nasıl olunur, anoreksiya olmak istiyorum gibi çeşitli cümleler kurarak, bizlere ulaşmaktadırlar. Arkadaşlar, bu hastalık yüzünden hayatını kaybeden insanlar bulunmaktadır. Zayıflık uğruna böyle bir hastalığa yakalanmak ne kadar doğru sizce?

Anoreksiya Hastalığının Tedavisi

Kişi kendi bedenini zamanla algılamayarak, aşırı kilo kaybına uğrayarak, yemeden ve içmeden kesilerek, hızla zayıflamaya başlar.  Anoreksiya belirtileri genel olarak yeme düzeninin bozulması, uykusuzluk, kişilik bozuklukları, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların artması, sosyal isteksizlik, hırsızlık gibi ve hatta ölümcül bir son ile intihar ile belirtilerini gösterebilir.

Kansızlık gibi nedenlerden ortaya çıktığı belirtilen bu hastalığın kandaki değerlerin kaybolması ve tiroid bezlerinin hormonlarının düzgün çalışmaması sonucu cinsel isteklerde azalma ve sonunda menopoz olarak son bulur.

Anoreksiya hastalığının tedavisi, muhakkak uzman bir psikolog tarafından ele alınmalıdır. Kişi duygularını ve düşüncelerini rahatlıkla aldığı ilaçlarla ifade ederek, yemek alışkanlıklarını tekrar zaman içerisinde kazandırarak, çeşitli spor aktivitelerine onu ikna ederek ve sürekli terapi ile bu hastalığın kurtulmasına yardım edebilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Akdeniz Bitkisi Kanser Hücresini Öldürdü başlıklı makalemizde Akdeniz Bitkisi Kanser Hücresini Öldürdü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla