Anne sütünü arttıran yiyecekler, bebeklerin büyümesi ve gelişmesi için en önemli faktör anne sütüdür. Bu yüzden anneler bebeklerini yeterli kadar süt vermek isterler bazen anneler bebeklere yeteri kadar süt verseler dahi bunu tam olarak anlayamadıkları için endişe duyarlar.

Bebeklerinize yeteri kadar süt veremediğinizi düşünüyorsanız. Sizler için anne sütünü arttıran yiyecekleri araştırdık. Bu yiyecekler yapılan araştırmalara göre anne sütünü arttırdığı söylenmiştir. Ancak unutmadan söylemekte yarar var anne sütünü çocuğun yeteri kadar alıp almadığını en iyi doktorlar bilmektedir. Bu konu hakkında aklınızda soru işareti varsa lütfen kulak duyma bilgilerle hareket etmeyin. Sağlığınız bizim için önemli.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Çemen otu tohumu: Araştırmalara göre çemen otu tohumu 2 hafta boyunca tüketildiğinde anne sütünün artığı gözlemlenmiştir.

Rezene: Etnofarmakoloji dergisinde yer alan araştırmaya göre rezene anne sütü için oldukça önem taşıyan östrojen ve prolaktin üretimini teşvik eder. Buda anne sütünü artırmaktadır.

Dereotu: Rezene gibi sağlıklı bir besin kaynağı dereotu anne sütünün oluşumunda katkı sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Emzirmenin Önemi ve Püf Noktaları başlıklı makalemizde bebek emzirmenin önemi, doğru emzirmenin püf noktaları ve emzirme püf noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla