Ananas kürü tarifi, ünlü Türk model Ebru Şallı’nın güzellik sırlarını biliyor musunuz? Hepinizin bildiği gibi ünlü manken belirli bir süre mankenlik hayatına devam ettikten sonra daha sonra kendini sağlık ve güzelliğe verdi, ardından pilates konusunda ve spor dallarında çeşitli bilgiler vermeye devam ediyor. Bugün, Ebru Şallı’nın ananas kürünün tarifini sizlerle paylaşacağız.

Ananas Kürü Tarifi

Ananas kürü cildinize parlaklık ve ışıltı verir, aynı zamanda gözaltınızdaki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Gözaltı morlukları için de ananas kürünü kullanabilirsiniz. Yüzünüzde oluşmuş olan ya da oluşmaya meyilli olan bölgelerdeki ödemleri indirerek, yüzünüzün daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Ananasın sağlık açısından birçok faydası vardır.

Ananas kürü için gerekli olan malzemeler

Bir çay kaşığı buğday yağı, Bir tatlı kaşığı bal, Bir dilim taze ananas, ananasımızı güzelce rendeledikten sonra bal ile karıştırarak, maske haline gelinceye kadar karıştırmaya devam ediniz. Bulamaç haline gelince bırakınız. Buğday yağını da ilave ederek, yüzümüze uygulayabiliriz. Yüzümüzde 15 dakika gibi bir süre beklettikten sonra yüzümüzü ılık su ile yıkayabiliriz. Haftada maksimum 2 kez bu maskeyi uygulamanızı öneriyoruz. Sağlıklı ve güzel bir yüze sahip olmak için Ebru Şallının maske tariflerini uygulayınız.

Bir önceki yazımız olan Dudakta ve Çevresinde Çıkan Sivilcelere Ne iyi Gelir başlıklı makalemizde dudakta çıkan sivilceye ne iyi gelir ve Dudakta ve Çevresinde Çıkan Sivilcelere Ne iyi Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla