Amerikan diyeti nasıl yapılır, amerikan diyeti son yıllarda fazlası ile tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebebi ise Amerikan Kalp vakfının da bu diyeti tavsiye etmesi ve onaylamasıdır. Amerikan diyet programını 3 gün uygulayıp sonraki günlerde normal beslenmenize geri dönebilirsiniz.

Amerikan Diyeti Nasıl Yapılır

Diyetimiz diğer diyetlerin aksine öğün azaltmadan gün içinde 3 öğün beslenerek  uygulayabilirsiniz. Diyetimizin sonunda programınızı uyguladıktan sonra haftada 4 ila 4, 5 kilo vermeniz mümkün. Öncelikle güne başlarken ilk yapmanız gereken uyandığınızda ilk olarak 1- 2 bardak ılık su içiyoruz günlük hayatımızda bunu alışkanlık haline getirilmesi uzmanlar tarafından ısrarla tavsiye edilmektedir.

Amerikan Diyeti Listesi

1 gün sabah kahvaltı çay, kahve (şekersiz), yarım greyfurt ya da greyfurt suyu, 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi, 1 dilim kızarmış ekmek, öğlen yarım porsiyon ton balığı, 1 dilim ekmek, çay ya da kahve (şekersiz), akşam 10 gram kadar et, 1 porsiyon taze fasulye, 1 porsiyon havuç rendesi, 1 elma, 1 porsiyon dondurma,

2 gün sabah kahvaltı çay ya da kahve (şekersiz), 1 yumurta, 1 dilim kızarmış ekmek ve yarım muz, öğlen 1 porsiyon eritme peynir ya da ton balığı, 8 adet tuzlu kraker, çay ya da kahve (şekersiz), akşam 2 parça dana eti, 1 porsiyon brokoli ve lahana, yarım porsiyon havuç, yarım muz, yarım porsiyon dondurma,

3 gün sabah kahvaltı çay ya da kahve (şekersiz), 5 adet tuzlu kraker, 30 gram çedar peynir, 1 adet elma, öğlen 1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kızarmış  ekmek, çay ya da kahve (şekersiz), akşam 1 porsiyon ton balığı, 1 porsiyon havuç, 1 porsiyon karnabahar, 1 dilim kavun ve yarım porsiyon sade dondurma ile diyetinizi bitirebilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız diyet programı Amerikan Kalp Vakfının onayladığı şekli ile verilmiştir. Her diyet programında olduğu gibi sürekli yapılmaması ve yapılması durumunda program sonunda belli aralıklar verilmesi tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Angel Diyeti Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde angel diyeti, Angel Diyeti listesi ve Angel Diyeti Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla