Akciğer veremi için Bitkisel Tedavi ufak, kıvrık içinde küçük noktacıklar görülen çomak şeklinde görülür. Verem mikrobu, insan vücuduna çeşitli yollardan gelir. Hastalık, çoğunlukla veremlinin balgamı veya veremli ineklerin sütü ile bulaşır. Sağlık şartlarına uymamak, aşırı yorgunluk, üzüntü, grip, boğmaca, kızamık veya şeker hastalığı, vücudun direncini kaybetmesine ve hastalanma ihtimalinin artmasına sebep olur.

Akciğer Veremi Belirtileri

Verem, üç devrede gelişir. Birinci devrede, hastada genel yorgunluk, iştahsızlık, sırt ağrıları, öksürük ve 38 dereceye kadar yükselen ateş görülür. Verem basili, bu devrede iltihaplı bölgeler oluşturmaya başlar. İkinci devrede, hiçbir belirti görülmeyebilir. Fakat basiller bütün vücuda yayılarak deri, eklemler, kemikler, böbrekler, bağırsaklar, karın ve beyin zarlarına yerleşirler. Bu devrede tedaviye başlanmışsa, vücudun direnci azalmaya başlar. Üçüncü devrede, verem basilleri kan veya lenf kanalları yoluyla yayılmaya devam eder. Hastada, yorgunluk, balgamlı öksürük, akşamları yükselen hafif ateş, iştahsızlık ve gece terlemeleri görülür. Bu devrede, tedavi edilmezse, diğer akciğer de hastalanabilir. Tedaviye 4 ile 9 ay kadar devam etmek gerekir. Tedavinin ilk şartı; temiz ve açık hava, bol gıda ve üzüntüsüz, dertsiz, neşeli ve mutlu bir hayattır. Moral çok önemlidir. Bunların yanında şu bitkisel çözümlerde uygulanmalıdır.

Akciğer veremi için Bitkisel Tedavi

Yumurta, limon suyu, bal: Kaynatılmış 5 yumurtanın kabukları soyulup, toz haline gelinceye kadar dövülür. Tozun üzerine, 1 çay bardağı limon suyu dökülüp, eriyinceye kadar beklenir. Sonra üzerine 4 çorba kaşığı süzme bal konup, iyice çırpılır. Yemeklerden sonra birer kahve fincanı içilir. Bu işleme, her gün devam edilir.

Sarımsak, sığır sütü, tereyağı: Bir kaba 100 gram kuru sarımsak, diş, diş ayrılarak konup, kaşık yardımıyla ezilir. Üzerine, 2 kahve fincanı sığır sütü ile 100 gram tereyağı ilave edilir. Karıştırılarak macun haline getirilir. Sonra ceviz büyüklüğünde haplar yapılıp, temiz bir kavanoz içine doldurulur. Her gün, birer tane yutulur.

Tatlı badem: Her gün 10 tane tatlı badem yenir.

Su teresi, şeker, su: 8 su bardağı suya, 2 avuç su teresi konur. Su, yarıya ininceye kadar kaynatılır. Temiz ve ince bir tülbentten süzüldükten sonra 3 su bardağı toz şeker ilave edilir. Hafif ateşte ısıtılarak, eritilir. Günde 3 kere, birer çay bardağı içilir.

Adaçayı, yavşan otu, andız otu, bal, su: 4 su bardağı suya, 11 çorba kaşığı dövülmüş adaçayı kökü, 1 tutam yavşan otu, 1 çorba kaşığı süzme bal ilave edilip, karıştırılır. Yemeklerden sonra, birer kahve fincanı içilir.

Ayrıca, yemeklerde kuru soğan ve maydanozla hazırlanmış salata, yemek üstüne de mevsim meyvelerinden yenir. Sabah aç karnına 1 kahve fincanı limon suyu içmek faydalıdır. Üstüne de 3 diş sarımsak yenir. Kahvaltılarda, kaymak ile bal karıştırılıp yenir. İyi beslenmek, her türlü üzüntüden uzak kalmak ve temiz hava en kısa zamanda iyileşmeyi sağlar.

Bir önceki yazımız olan Adet Ağrıları için Bitkisel Çözümler başlıklı makalemizde adet, adet ağrıları ve adet ağrıları bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla