Aile diyeti listesi tüm aile bireyleriyle birlikte sağlıklı ve dengeli beslenme diyet programlarından olan aile diyetlerini uygulayabilirsiniz. Diyet yapmanın genel amacı, aç kalmadan formunuzu koruyabilmektir.

Aile Diyeti

Yalnız tüm diyet programlarında yapılan bir araştırmalar neticesinde diyet yapan kişilerin, aynı evde bulunduğu diğer bireyleri yapmadan form tuttukları için bünyesel farklar, metabolizma gibi kriterlere dayanarak ruhsal olarak diyet yapacak kişiyi etkilemektedir. Aile diyetine bunun için genel bir anlam yüklenmiştir. Diyet yapacak kişiler öncelikle psikolojik olarak diyete kendilerini hazırlamalılar. Ayyu.net olarak aile diyetinin uygulanış şeklini ve beslenme listesini detaylı olarak anlatacağız.

Aile Diyeti Listesi

Aile diyetlerinde sabah kahvaltısı seçenekleri; Aile diyetine başlarken sabah kahvaltılarında ve ara öğünlerde tüketebileceğiniz besinler ve yiyecekler şöyledir. Bol bol, taze meyve suyu tüketin. Bu meyve sularının hazır olmamasını önermekteyiz. Portakal suyu, greyfurt suyu, vişne suyu gibi içecekleri tercih edebilirsiniz. Siyah çay yerine yeşil çay kullanabilirsiniz. Kahvaltılarınızda yoğurtu eksik etmeyin. Süt ve süt ürünü gruplarından faydalanın. Bunların yanı sıra haşlanmış yumurta, yağsız peynir ve şekersiz yeşil çay kahvaltıların yanında güzel olacaktır.

Meyve olarak kivi, muz, elma tercih edebilirsiniz. Yaz aylarının ve sıcakların yanaşmasıyla birlikte karpuz ve kavun gibi besinlere de talep artmaktadır. Karpuzla zayıflama sırlarını Ayyu.net olarak açıklamıştık. Üç beyazdan uzak durmaya çalışın. Bunlar; şeker, tuz ve un ’dur. Domates suyu en az günde bir bardak içilmelidir.

Aile diyetlerinde akşam yemekleri; Diyeti yaparken zayıflamak için değil de sağlıklı bir yaşam adı altında psikolojimizi hazırlarsak inanın ruhsal olarak bu diyeti desteklersiniz ve daha çabuk zayıflarsınız. Diyetinizi keyifli ve pozitif hale getirmeniz çok önemlidir.  Aile diyetlerinde akşam yiyebileceğiniz çeşitli seçeneklerle diyet listesi; Soslu makarnalar seçilebilir. Sosunu damak zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Bu tip karbonhidrat gıdaların yanında bol bol yeşillik tüketmenizde fayda vardır. Özellikle fesleğen, brokoli, marul vb. Mantarlı kereviz yiyebilirsiniz. Yaklaşık olarak 300 gram mantarı, domatesi, biber, maydanozu, dereotunu karıştırdıktan sonra sıvı yağ ile birlikte karıştırıp yiyebilirsiniz. Bunun haricinde haşlanmış tavuk ve deniz ürünleri et grubundan tercih edilebilir. Zorunlu olmadıkça kırmızı eti aile diyetinde önermiyoruz.

Unutmamız gereken bir husus ise, size en uygun diyet listeleri diyetisyenlerin çıkarabileceğini, bazı diyetler size uygun olmadığı halde uyguladığınız takdirde çeşitli sağlık sorunlarını doğurabilmektedir. Ayyu.net yönetimi olarak sağlığınız bizim için her şeyden daha ön plandadır. Bunun için size en yakın diyetisyene başvurarak, York testi yaptırmanızı, bunun ardından sağlıklı bir diyet programı edinmenizi öneririz. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yılının Diyet Listesi başlıklı makalemizde 2017 diyet listesi, 2017 Yılının Diyet Listesi ve diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla