Diyet yaparken çoğu zaman bal, reçel gibi tatlılardan uzak dururuz. Yâda marketlerde hazır satılan reçellerden tercih ederiz. Yapacağınız diyet programlarında 2-3 tatlı kaşığı bu besin maddelerinden tüketmeniz doğrudur ancak. Marketlerde olan reçellerin şeker oranı ve yağ oranı fazla olduğu için genel olarak diyet listelerinde yer almaz. Ayyu.net ekibi olarak ahududu reçeli ile böğürtlen reçeli sayesinde sıfır yağ oranına sahip bu tatlıyı evinizde yapabilirsiniz.

Reçelimizin beslenme değerleri; Kalori oranı bakımdan 56, protein ve yağ oranı 0, filinta 14 g, sodyum 6 mg, fiber 1 g’dir. Beslenme değerlerinden de anlaşıldı gibi sıfır yağ oranıyla kilo alımına göz yummayan bir tatlı tarifi olduğunu ispatlamaktadır.

Ahududu Böğürtlen Reçeli

Ahududu, böğürtlen reçelimizi yapmak için gerekli olan malzemeler şöyledir ; 

  • 2 su bardağı şekersiz ahududu,
  • 2 su bardağı dondurulmuş şekersiz böğürtlen,
  • 1 adet konsantre üzüm suyu, şekersiz,
  • 1/3 bardak mısır nişastası

Tüm meyveleri bir tencerede üzüm suyuyla birlikte karıştırın. 3 dakika kaynattıktan sonra Mısır nişastasını ilave edin. Arada biraz su ekleyebilirsiniz. Buzdolabında yaklaşık olarak 1 saat bekleterek puding halini almasını bekleyin. Günlük 1 porsiyon çorba kaşığı yiyebilirsiniz. Ahududu, böğürtlen reçelinin tarifini ve yapılışını paylaştık. Diyet yemeklerinden, böğürtlen reçeliyle farklı lezzetler keşif edebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan 5 Yıldızlı Meyve Salatası başlıklı makalemizde 5 Yıldızlı Meyve Salatası, 5 Yıldızlı Meyve Salatası Hazırlanışı ve 5 Yıldızlı Meyve Salatası Malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla