Ağız kokusu için ne yapılabilir?,  Ağız kokusunu yok etmek için sadece diş fırçalamak çözüm olmaz. Kokuyu yok etmek için yapılması gerekenler bulunmaktadır. Peki, bu yapılması gerekenler nelerdir?

Ağız Kokusu için Ne Yapılabilir

Öncelikle nefesimizi elma, havuç, turp gibi nefesi temizlemeyen besinler yiyerek tazeliğini sağlamalıyız. Ayrıca çok fazla bize sorun olan soğan ve sarımsak kokuları için nane ve tarçın çok faydalıdır. Birebir etkisi bulunan bu bitkiler ağızda ki kötü kokuyu tamamen alacaktır. Tarçın da ağız’ da oluşan bakterileri yok ederek ağız kokusunu önüne geçer.

Buna ek olarak limon suyu da ağız kokusu için önemlidir. Limonu iki bölüp suyunu bir çay bardağının içine koyup içtiğiniz de ağız sağlığı açısından faydalar sağlar. Maydanoz, kişniş gibi sebzeler de uzmanların önerdiği ağız kokusuna birebir çare olan gıdalardır.

Ağzımız da oluşan pis bir koku hem bizi hem de çevremiz de olan insanları etkiler. Bu yüzden ağız kokusuna oldukça önem vermeli ve hızlı bir şekilde çözümünü sağlamalıyız.

 

Bir önceki yazımız olan Ağız Kuruluğunun Nedenleri Nelerdir? başlıklı makalemizde ağız, ağız kuruluğu ve ağız kuruluğu nedenleri nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla