Adet düzenleyici şifalı bitkiler, adet sancıları ve adet düzensizliği günümüzde birçok bayanın şikâyet ettiği, katlanılmaz bir acı şekli olsa gerek, bugünkü sağlık makalemizde, adet söktürücü bitkilerin neler olduğunu ve adet düzenlemek için yapmanız gereken kürlerin, tedavi süreçlerini inceleyeceğiz.

Adet Düzenleyici Şifalı Bitkiler

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki gibi uzman doktorların önerdiği adet düzenleyici bitkiler ile birlikte, regl dönemlerinizi ağrısız, sancısız, geçirdiğiniz gibi, adetlerinizin düzensiz olmasını engelleyebilirsiniz.

Adet düzensizliğinizi gidermek için

Sadece bitkisel formüller hakkında birazcık araştırma ve okuma yapmanız, yeterli olacaktır. Okudukça kazanacağınız, bilgiler sayesinde birçok sağlık bilgisini kendi rehberinize katarak, şifalı bitkilerin günümüzde ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Adet düzensizliğine iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

Bunları bir sıraya koyacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz. İlk olarak aslan peçesi, civanperçemi, testere dişli bitkisi, safran otu bitkisi, havuç tohumu, karabaş otu, papatya, nane, nergis, misk, maydanoz, adaçayı, kimyon, anason gibi bitkiler ilk sırada gelmektedir.

Yukarıdaki saydığımız bitkilerin birçoğu ile adetinizi düzenlemeniz için, bitkisel çaylar, kürler ve formüller yapabilirsiniz. Örnek olarak vereceğimiz, uzman doktorların önerdiği adet düzenliği için bitkisel formüller aşağıdaki gibidir.

Bir tutam kurutulmuş olan testere dişli bitkimizi ve 1 çay kaşığı aslanpençesi bitkimizi, bir bardak klorsuz suya eşit gelecek şekilde kaynatarak, bir bitkisel formül oluşturun ve bu kürü haftada 3 gün sabahları içiniz. Tedavi sürecini 4 hafta uygulamanızı öneriyoruz.

Bu tür bitkisel kürleri ve formülleri denerken, moralmen de çok iyi olmanız gerekiyor. Eğer, aşırı stres altında bir yaşam tarzınız, mutsuz bir hayatınız var ise adet düzensizliğiniz psikolojiktir. Bunu mutlaka psikologlara giderek, yardım almalısınız. Bu yardımı alırken adet düzensizliği kürünü uygulamanız size daha yararlı olacaktır.

Bol, bol adaçayı içiniz. Her gün 3 fincan önerdiğimiz, adaçayı tam bir adet düzensizliği ve adet söktürücü bitkisel bir çay özelliğini taşımaktadır. Aktarlardan temin etmeniz, daha yararlı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Regl Sancılarından Nasıl Kurtulabiliriz? başlıklı makalemizde adet dönemi, adet sancıları ve adet sancılarından nasıl kurtulabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla