Adet ağrıları için bitkisel çözümler, özellikle aybaşı kanamasının başladığı ilk gün görülür. Bazı kimselerde, ağrılar aybaşı kanamasının başlamasından bir kaç gün önce ortaya çıkar ve kanamanın başlamasıyla kesilir. Bir kısmında da, kanama başlamadan, kanama görülen günlerde ve sonraki bir kaç günde hissedilir. Bu çeşit ağrılara, çoğunlukla 18-24 yaşları arasındaki kadınlarda rastlanır. Adet sancıları, göbek altında veya bacakların üst kısmında kasılmalar şeklinde başlar. Kusma görülebilir. Yüz sararır ve terleme olur.

Adet Ağrıları için Bitkisel Çözümler

Şifalı bitkilerle adet kanamasına, aybaşı ağrılarına çözüm bulunabilir. Bunun için aşağıdaki listeyi okumalı ve uygulamalısınız.

Bal ve çemen ile adet kanaması ağrısını azaltabilirsiniz: Uygularken 2 tatlı kaşığı pastırma çemeni karıştırılır ve günde bir defa yenir. Bal ile karıştırılmalıdır, mümkünse şekersiz bal olmalıdır.

Anason, papatya, ardıç, nane, adaçayı ve su ile adet kanaması ağrısını yok edin: Uygularken 1 tatlı kaşığı anason, 1 tatlı kaşığı papatya çiçeği, 1 tatlı kaşığı ardıç meyvesi, 1 tatlı kaşığı nane ile 1 tutam adaçayı, 5 bardak suya konur. 20 dakika kaynatılır. 10 dakika bekletildikten sonra süzülür. Yemeklerden önce birer kahve fincanı yudum yudum içilir. Tatlandırmak için, içileceği zaman çok az şeker konulabilir. Daha sonra günde 1 çay bardağı bu yapılan karşım içilir.

Melisa ve su ile adet kanaması aybaşı ağrılarına son: 4 su bardağı suya, 1 kahve kaşığı ( 10 gram) melisa konur, 15 dakika kaynatılır. Günde 3 kere birer çay bardağı içilir.

Yabani karanfil ve su ile adet, aybaşı kanamaları ağrılarınızı durdurun
: 4 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı yabani karanfil konur. 15 dakika kaynatılıp süzülür. Günde 3 kere, birer çay bardağı içilir.

Uyarı: Bu ilaçların yansıra, sancı sırasında kasıklara sıcak su dolu torba koymak ve açık havada yürümek çok faydalıdır. Ayrıca ilaçlara, uygulamada belirtilmemiş ise şeker ya da başka bir tatlandırıcı konulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Karın Ağrısı ve ishal için Doğal Yöntemler başlıklı makalemizde karın ağrısı ve ishal, karın ağrısı ve ishal bitkisel tedavi ve karın ağrısı ve ishal için bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla