7 Aylık Bebeğin Beslenmesi, Kadınlar bebeğinizin gelişiminden 7 aylık bir süre sonra nasıl beslemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz yazımızın devamını okumanızı öneririz.

7 Aylık Bebeğin Beslenmesi

Öncelikle bir bebeğin 7. ayına geldiğinde anne sütü emmesi devam ediyorsa kesinlikle kesilmemesi önerilmektedir. Ancak bunun tam tersi durumlarda bebek anne sütünden kesildiyse, öğünlerden birinde ve saat 18:00 öncesinde tuzdan arındırılma koşuluyla beklemiş peynir verilmelidir. Bunun yanında ise haşlanmış belli miktar yumurta sarısı ve reçel de verilebilecek besinler arasında bulundurulmalıdır. Tüm bunlardan ekstra olarak pastörize inek sütü de bebek için ayrıca düşünülmelidir.

Sabah saatlerinde 10:00 gibi mevsim meyvelerinden oluşan meyve püresi verilmeli ve öğlen vaktinde de bir yemek kaşığı kadar olacak şekilde ki kıyma öğün yemeklerine eklenmelidir. Öğleden sonra ise 16:00 gibi yoğurt ise bebek için oldukça yararlı olamktadır.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Konak başlıklı makalemizde bebeklerde konak, bebeklerde konak nasıl geçer ve bebeklerde konak nasıl temizlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla