3K Formülü Diyeti Nasıl Yapılır, Yaza özel 3k formülü ile zayıflayabilirsiniz. Uzmanların bugün yaptıkları açıklamalara göre hala kilolarından kurtulamayan ve özellik yaz aylarında denizde güzel vücudu olmasını isteyen kişilere özel 3k formülü diyeti ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

3K Formülü Diyeti Nasıl Yapılır

Bu diyetin amacı mevsimin meyvelerini tüketerek daha sağlıklı bir zayıflama planı oluşturmaktan geçmektedir. “3k” adını almasındaki amaç ise meyvelerin üçünün de k harfi ile başlamasından kaynaklanmaktadır.

Peki, bu zayıflatan meyveler, 3k formülü içerisinde alan besinler nelerdir?

Karpuz, kayısı ve kiraz ile haftada yaklaşık olarak tam 2-3 kilogram verebilirsiniz. Karpuzla zayıflamanın sırlarını ve faydalarını paylaşmıştık. Karpuzla birlikte kiraz ve kayısı ile diyetinizi destekleyerek daha sağlıklı kilo verebileceksiniz. Bu üç yiyeceğin genel olarak amaçları açlık hissinizi gidermesidir. Kirazın kanser gibi birçok hastalığa şifası vardır. Bunun yanı sıra bağırsaklarınızın hareketlerini hızlandırarak vücutta oluşan ödemlerin atılmasına yardımcı olur. Kanı sulandırıcı özelliği ve temizleyici rolü vardır.

Karpuz meyvesinin genel olarak %95 sudan oluştuğu için hacimce büyük olmasına rağmen özellikle yaz aylarında tavsiye edilen bir meyvedir. Kalp krizi riskini önlediği gibi su olması büyük bir kısmının açlık hissini gidermenizde çok büyük etkisi olacaktır.

Kuru kayısı veya taze kayısı ile karpuz ve kirazı destekleyerek bağırsaklarınıza yardımcı olacaksınız.  Ayyu.net olarak yaza özel 3k formülü ile zayıflama sırlarını paylaşıyoruz. Uzman doktorların önerileri genel olarak öğlen öğünlerinde ve akşam öğünlerinde beyaz peynir ile çavdar ekmeği ya da yulaflı ekmek ile tüketerek kilo verme hızını arttırabiliriz. Bu meyve diyetini iki haftadan fazla yapmamak gerektiğinin altını çizen uzmanlar, bu diyeti sportif faaliyetler ve fiziksel hareketlerle destekleyerek daha sağlıklı zayıflayabileceğinizi söylediler.

Bir önceki yazımız olan 14 Şubat Diyeti Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde 14 şubat, 14 şubat diyeti ve 14 Şubat Diyeti listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla