2700 kalorilik diyet listesi ile birlikte zayıflayabilirsiniz. Vücudumuz için gerekli olan kaloriden her gün yeteri miktarda almalıyız. Yiyeceklerin kalori miktarını ölçen kalorimetre aletiyle sizde kalori diyetleri yapabilirsiniz. Aşırı kilonun önüne geçmek için sağlıklı zayıflama adı altında, kalorinize göre besin listeleri oluşturmalısınız.

2700 Kalorilik Diyet Listesi

2700 kalorilik diyet programında sabah kahvaltısı; 300 ml şekersiz süt, bir adet haşlanmış yumurta, bir dilim beyaz peynir, 5 adet zeytin, 2 porsiyon meyve ve 3 dilim kepekli ekmek yenebilir.

2700 kalorilik diyet programımızın bir gününde alacağınız, besin değerleri yaklaşık olarak protein 27 gram, yağ 24 gram, karbonhidrat 82 gramdır. Bu diyet programıyla birlikte fiziksel hareketlerde bulunmanızı, ayyu.net olarak öneriyoruz.

2700 kalorilik diyet listesinin öğle yemeğinde; 4 adet köfte, 5 yemek kaşığı sebze yemeği, 2 yemek kaşığı makarna, bir kâse yoğurt, istenilen miktarda mevsim meyveleri ve üç dilim kepekli ekmek öğlen öğünü için yeterli olacaktır.

Bu diyetin ara öğünlerinde
 yiyebileceğiniz besinler, içecekler şöyledir. Tüm bitkisel çaylar. Özellikle yeşil çay, zeytin yaprağı ile zayıflama gibi bitkisel zayıflama çaylarını önermekteyiz. Mevsim meyveleri ve diyet bisküvileri ara öğünlerde aç kalma durumunda içilebilir. Süt ve  yoğurtta tüketebilirsiniz.

2700 kalorilik diyette akşam yemeği; Deniz ürünlerinden bir adet somon balığı, mevsim salata, akşam da mevsim meyveleri yenerek, 2700 kalorilik diyetinizi tamamlayabilirsiniz. Bu diyet programı size uygun olmayabilir. Sağlıklı kilo verebilmeniz için, diyetisyenlerden yardım isteyiniz. Doktorunuza başvurmadan diyete başlamayınız

Bir önceki yazımız olan 2600 Kalorilik Diyet Listesi başlıklı makalemizde 2600 Kalorilik Diyet, 2600 kalorilik diyet listesi ve diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla