2600 kalorilik diyet listesi oluşturularak, 2600 kalorilik diyet programını uygulayabilirsiniz. Sağlıklı zayıflayabilmeniz için vücudunuzun günlük olarak kalori ihtiyacının üzerinde kalori yakmanız gereklidir. Dengesiz beslenerek bu kalori oranını dengeleyemediğiniz günler, fazla kilo olarak size dönebilir. Ayyu.net olarak, sağlıklı kilo verebilmenin bazı ipuçlarını ve 2600 kalorilik diyet listesi programını paylaşıyoruz.

2600 Kalorilik Diyet

Sağlıklı zayıflayabilmek için öncelikle un, tuz, şeker gibi maddelerden yeterince uzak durmalısınız. Bunun yanı sıra haftalık olarak düzenli egzersizler yapmalısınız. Spor ve diyet ayrılmaz iki dosttur. Ne sporsuz yaptığınız diyet işe yarar, nede diyetsiz spor işe yarar. Tam bir verim almak için, ikisini birlikte götürebilirsiniz. Lakin zayıflama haplarıyla spora gerek kalmadan doğal olmadan zayıflama yöntemlerini seçerek sağlığınızı risk altına atmamanızı öneririz. Hem ekonomik açıdan hem sağlığınız açısından sağlıklı kilo verebilmek için, spor ile birlikte size uygun diyet listesini uygulamanız yeterli olacaktır.

2600 Kalorilik Diyet Listesi

2600 kalorilik diyetin sabah kahvaltısı; Güne bir su bardağı şekersiz yarım yağlı süt ile başlayın. Bir adet haşlanmış yumurta, iki dilim beyaz peynir, 1 adet domates, bir adet salatalık, 3 adet zeytin ile sabah öğününü tamamlayın.

Öğlen öğününde; 5 adet köfte, 5 yemek kaşığı sebze yemeği, bir kâse lahana çorbası, mevsim salata ve 1 porsiyon meyve tüketilebilir. Öğlen yemeğinde iki dilim kepekli ekmek yiyebilirsiniz. 2600 kalorilik diyetin ara öğünlerinde ise; Şekersiz süt, mevsim meyveleri, en fazla bir dilim kepekli ekmek yenebilir.

Akşam yemeğinde;
 100 gram tavuk haşlaması, bir kâse yoğurt, bir tabak pilav ve mevsim salata yenmelidir. Ekmek olarak çavdar ekmeği yâda kepekli ekmek tercih edebilirsiniz. 2 dilim olması yeterlidir. Size uygun diyet listesi yalnızca uzman diyetisyen, doktorların verebileceğini unutmayınız. Sağlıklı kilo verebilmeniz için, düzenli egzersizler yaparak yeterli ve dengeli beslenin. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan 2500 Kalorilik Diyet Listesi başlıklı makalemizde 2500 Kalorilik Diyet, 2500 kalorilik diyet listesi ve diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla